Zımpara Makinesi ve Kalibre Makineleri

Zımpara Makinesi

 

Bir tür elektrikli el aleti olan zımpara makinesi yüzeylerin daha pürüzsüz ve yumuşak olması için kullanılır. Özellikle otomotiv ve ahşap sektöründe yaygın olarak tercih edilen bu makinelerin üst kısmına zımpara kağıdı yerleştirilir ve aslında bu kağıt bütün işlemi gerçekleştirir. Otomotiv sektöründe kullanılan aletler genellikle sıkıştırılmış hava gücü ile çalışırken ahşap zımparalama çalışmalarında kullanılan makineler elektrik ile çalışır.

 

Yüzeylerde kusursuz bir görünüm elde etmek için tercih edilen zımpara makineleri daha az çaba ile daha yüksek performans sunar. Çeşitleri kıyaslandığında havalı olan modellerin fiyatı elektrikli olanlara göre daha yüksektir. Bunların yanı sıra bir de el tipi olan makineler vardır. Bu makineler özellikle büyük yüzeyler ve hareketli taşlama için daha fazla tercih edilir.

 

Zımpara Makinesi Alırken Ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zımpara makinesi almak istenildiğinde rotasyonlu ve açılı frenlerde fren bulunmasına dikkat edilmelidir. Kullanım sırasında zımpara kağıdı koyarken yapıştırıcı ve sprey kullanılmamalı, tercih edilen ürün kolay temizlenebilir olmalıdır. Aynı zamanda bakımı rahat yapılan makineler kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Daha önce herhangi bir işlem görmemiş olan yüzeyler zımparalanmak istendiğinde alet metalin ya da tahtanın ebatlarına göre hareket ettirilmelidir. Diğer yüzeylerde ise oval hareketlerle işlem tamamlanmalıdır. Farklı malzemeler için zımpara yaparken aynı zımpara fitilleri kullanılmamalıdır. Zımpara kum kalınlıkları seçilirken malzeme ve yapılacak olan işlem dikkate alınmalıdır. Bunların yanı sıra kullanım sırasında güvenlik önlemlerine uyulması da ihmal edilmemelidir. Bu amaçla eldiven ve koruyucu gözlük takılmalı, güvenli olan kıyafetler giyilmelidir.

 

Zımpara Makinesi Çeşitleri Ve Fiyatları

En çok tercih edilen zımpara makinesi çeşitleri arasında fırça zımpara makinesi, titreşimli zımpara makinesi, yüzey zımpara makinesi, eksantrik zımpara makinesi, kenar zımpara makinesi, profil zımpara makinesi, disk zımpara makinesi, bant zımpara makinesi gibi farklı makineler mevcuttur. Bu çeşitlilik sebebiyle uygulanan zımpara makinesi fiyatları da farklılık gösterir. Her bütçeye uyacak fiyat seçeneklerimiz sayesinde ihtiyacınız olan ürünü hemen mağazamızdan tedarik edebilirsiniz. Ürün seçimi yaparken dilerseniz online destek alabilir ya da teknik özellikleri kıyaslayarak modele karar verebilirsiniz.

Limit:
Sandalye Zımpara Makinesi
Fiyat için İletişime Geçiniz
KR FZM 1300-1 FIRÇA ZIMPARA MAKİNESİ
Fiyat için İletişime Geçiniz
KR FZM 1300-2 FIRÇA ZIMPARA MAKİNESİ
Fiyat için İletişime Geçiniz
KR YZM 1300 YÜZEY ZIMPARA MAKİNESİ
Fiyat için İletişime Geçiniz
KR KZM 5 KENAR ZIMPARA MAKİNESİ
Fiyat için İletişime Geçiniz
KR PM 10 PROFİL ZIMPARA MAKİNESİ
Fiyat için İletişime Geçiniz
KENAR ZIMPARA MAKİNASI
Fiyat için İletişime Geçiniz
ROTOPLUS 1350 LUC
Fiyat için İletişime Geçiniz
ROTOPLUS 1350 BRILL
Fiyat için İletişime Geçiniz
KALİBRE & ZIMPARA EMC GIANT 1350 2TT
Fiyat için İletişime Geçiniz
KALİBRE & ZIMPARA EMC VENUS 1100
Fiyat için İletişime Geçiniz
KLASİK MAKİNALAR CASADEI LN 2500 - LN 3000
Fiyat için İletişime Geçiniz
13 sonuçtan 1 ile 13 arası görüntüleniyor.
E-bültene üye olun
Sanayi Ürünleri İlan ve Reklam Sitesi

Sanayiden İlan © 2022 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır

master visa