SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
190 adet ürün bulundu

Abkant Pres Nedir?

Özellikle geniş çaplı metal üretim tesislerde bu parçaları bükebilmek ve şekillendirmek için kullanılan abkant pres makineleri çok güçlü makinelerdir. Kullanıldıkları alanlarda çok farklı özellikleri olan farklı metal plakaları bükmeye yardımcı olan bu makineler çok hassas işlemler yapabilirler. İnsan gücü ile yapılması zor veya olanaksız olan bükme işlemleri bu makineler ile çok daha basit bir hale gelebilirler. Kullanıldıkları alanlarda işlerin daha hızlı ve daha kolay ilerlemesini sağlayabilirler. Farklı oranlarda güç üretebilmeleri sebebi ile farklı amaçlar için kullanılabilirler. Bu preslerin ürettikleri güce genel olarak tonaj ismi verilir. En çok güç üreten çeşitleri hidrolik preslerdir. Pnömatik ve servo elektrik presler ise daha az güç üretmek için kullanılırlar.

Bilindiği gibi sanayi alanında hizmet veren işletmelerde en çok kullanılan makineler arasında pres makineleri başı çekerler. Bu makinelerin birçok insan emeği ile işlem yapar. Yani presin işlem yapacağı malzemeler insanlar tarafından işlem tablasına yerleştirilir. Abkant pres makinelerinde ise kullanıcı malzemeyi tablaya yerleştirir ve bundan sonrasını bilgisayar kontrollü çalışan bu makine yapar. Bu da işlerin çok daha kaliteli bir şekilde yapılması ve malzemelerin hatasız bir şekilde işlenmesi anlamına gelir. Her türlü metal üretimi yapılan alanda kullanılabilen bu makinelerde kullanıcı bilgisayar aracılığı ile büküm yapılacak ölçüleri verir ve daha sonrasını makine kendi yapar.

Abkant Pres Hangi Amaçlar İle Kullanılır?

Genel olarak CNC kontrollü sac metal büküm makinesi ismi ile bilinen bu makine 500 tona kadar güç uygulayabilir. Aynı zamanda 1000 – 8000 mm arasında genişliklerde malzemeler üzerinde işlem yapabilirler. Bu makinelerde büküm işlemlerini yapan alt ve üst kalıplar yer alır. Tüm malzemelerin milimetrik olarak bükülebilmelerini sağlamak için çok hassas bir şekilde çalışırlar. Bu sayede insan gücüne veya dikkatine gerek kalmadan maksimum hassaslıkta işlemler yapılır. Büküm işlemlerinin tam olarak istenen şekilde yapılabilmesi için malzemelerin tablaya yerlerinden oynamayacak şekilde yerleştirilmiş olması gerekir. En hassas işlemlerin yapıldığı pres makinelerinden biri olarak bilinen abkant pres makineleri sayesinde hata payı olmayan büküm işlemleri kolay bir şekilde yapılabilir.

Metal büküm işlemleri yapılması gereken her türlü işletmede abkant pres makinesi kullanılabilir. Bilindiği gibi bu işlemler birçok işletmede yapılır. Ancak bazı işlemlerin çok daha hassas olması gerekir. Özellikle insan kontrolü ile yapılması zor olan büküm işlemleri için bilgisayar kontrollü ve hassasiyeti yüksek olan makineler kullanmak daha doğru olabilir. Bu gibi durumlarda akıllara genellikle abkant pres makineleri gelir. Bu makinelerin büküm işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmeleri için büküm aparatlarının ve bıçaklarının düzenli olarak kontrolden geçirilmesi gerekir. Belirli aralıklarda değiştirilmeleri halinde her zaman en kaliteli üretimler yapılabilir. Abkant pres makineleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları için her zaman sanayiden.com adresinden bilgi alabilirsiniz.