SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
 • Kategoriler Üst kategoriye dön
 • Ülke
 • İl
 • Fiyat
  -
 • Video İçerenler
 • Ürün Durumu
 • İlan Durumu
297 adet ürün bulundu

Jeneratör Nedir?

Jeneratör; yaşam alanları adına hayati bir öneme sahiptir. Hem günlük hayatta hem de iş hayatında önem taşıdığının altını çizmek gerekir. Birçok kişinin aklında jeneratör nedir sorusu bulunuyor. Jeneratör; fizik derslerinden aşina olduğumuz üzere mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürebilen bir cihazdır.

Jeneratör; son derece kullanışlıdır. Sahip olduğu özellikler sayesinde birçok yerde kullanılmasına rastlanır. Görüp görebileceğiniz en verimli enerji sistemlerinden birisidir. Takdir edersiniz ki, elektrik kesintisi; insanların yaşam kalitelerini olumsuz etkiler. Bilhassa apartmanda veya iş verimliliğinin ve istikrarın önemli olduğu bir iş yerinde elektriklerin kesilmesi halinde ciddi sorunlar çıkar. Veri kaybı yaşanabilir. İstenmeyen kazalar meydana gelebilir. Bu noktada, jeneratörün varlığı önemli hale gelir. Jeneratör; tahmin edebileceğiniz üzere elektriklerin kesilmesi halinde devreye girer. Bu sayede, insanlar; elektrik kesintisinin olumsuz etkileri ile karşı karşıya gelmezler.

Elektrik bağlantısının kesintisiz olarak devam etmesi için tasarlanmış çalışma mekanizmalarına sahip jeneratör modelleri, sizlerle buluşturulur. İlanlarda mevcut modeller, merkezi elektrik kesintileri olduğu anlarda bile güç bağlantınızın devam etmesini sağlar. Çalışma kapasiteleri değişiklik gösteren bu makineler arasında, kullanım alanınıza bağlı olarak seçim yapabilirsiniz. Farklı makine modelleri arasından tercihinizi yaparken depolanacak elektriğin hangi alanlarda kullanılacağını ve kaç kişinin kullanımına açılacağını göz önünde bulundurmanız önerilir. Bir yaşam alanıyla endüstriyel amaçlarla kullanılan binanın elektrik harcamaları aynı değildir. Bu nedenle kullanılan jeneratör modellerinin de farklılık göstermesi gerekir.

 

Jeneratör Fiyatları

Jeneratör; daha önce de ifade ettiğimiz üzere günlük hayatın neredeyse her noktasında kendisine yer bulur. Küçük dükkanlardan tutun da plazalara kadar birçok yaşam alanında jeneratörün varlığına rastlanır. Fabrikalar ve üretim tesislerinde jeneratörlerin olması; bir gereklilikten ziyade zorunluluk haline gelmiştir. Jeneratör hakkında birtakım yanlış bilgilerin olduğunun altını çizmek gerekir. Birçok kişi; jeneratörün yalnızca elektrik kesintisi halinde devreye giren bir cihaz olduğunu ve başka bir işlevinin olmadığını düşünür. Fakat, bu düşünce kesinlikle doğru değildir. Jeneratör; sadece belirli bir miktar yakıta ihtiyaç duyarak elektrik üretme yeteneğine sahiptir. Bu durum; elektrik hattının olmadığı tüm alanlarda jeneratörden faydalanılmasını mümkün kılar. Türkiye ekonomisi adına hayati önem taşıyan inşaat sektöründe işlerin herhangi bir kesintiye uğramadan yapılabilmesi adına jeneratörlerden yararlanılır. Bu noktada, neredeyse tüm inşaat şantiyelerinde jeneratörün varlığına rastlanır.

2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde kişi ve kurumların ihtiyaçlarına hitap eden jeneratör modellerinin bulunduğunu söylemek gerekir. Bilhassa portatif tasarıma sahip olan jeneratör modelleri fazlasıyla ilgi görür. İnsanlar; bu tür tasarıma sahip jeneratörleri pikniklerde bile kullanabilirler.

Jeneratörler ile ilgili olarak merak edilen hususlardan birisi de tahmin edebileceğiniz üzere jeneratör fiyatları! İnsanlar; Google’da jeneratör fiyat seçenekleri hakkında araştırma yapıyorlar. Bu noktada, jeneratör fiyat aralıklarının belirli kriterlere göre farklılık gösterdiğinin altını çizebiliriz. Sektör ile içli dışlı olanların da bildiği üzere ticari ya da ev tipi olarak üretilen ve satışa sunulan jeneratörler mevcuttur. Söz konusu özellikler; jeneratör fiyat aralıklarını etkiler. Güç kapasitesi; bir jeneratörü ayrıcalıklı kılan hususların başında gelir. Jeneratörün güç kapasitesi arttıkça fiyatının da arttığından bahsedebiliriz. Bilhassa üretim yapılan alanlara uygun jeneratör modelleri vardır. Otomatik olarak açma ve kapama yapma şansı sunan bu tür jeneratörlerin fiyatı yüksektir. Bunun yanı sıra, birden fazla cihaza bağlanarak kullanılabilen jeneratör modellerine de rastlanır. Bu tür ürünlerin fiyatları diğer jeneratör fiyatlarına göre yüksektir. Jeneratör kapasitesi; fiyatları etkileyen hususların başında gelir.

 

2. El Jeneratör Fiyatları

2. el jeneratör fiyatları; tahmin edebileceğiniz üzere birinci el cihazlara kıyasla çok daha uygundur. İnsanlar; maddi endişelerden dolayı ikinci el veya kiralık jeneratör satın almayı tercih ederler. Bu tür ürünler; kişi veya kurumların işini görürler.

İkinci el jeneratör fiyatları; farklı etmenlere bağlı olarak değişir. Güç kapasitesi ve özellikleri; fiyatlar üzerinde belirleyici olan ilk etmendir. Her ne kadar ikinci el olsa da güç kapasitesi fazla olan bir jeneratörün fiyatı yüksek olacaktır. Tüketiciler; internetten ikinci el jeneratör satın alabilirler. Belirli dönemlerdeki indirim ve kampanyalardan faydalanabilirler.

İkinci el makine modelleri, indirimli fiyat aralıkları ile ilanlarda sunulur. 2 el jeneratör fiyatları, satıcılar tarafından belirlenir ve çalışma güçlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Çalışma güçleri, makinelerin kapasitelerini belirlemekte kullanılan ölçütlerden birisidir. İlan detaylarında çalışma güçleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir veya satıcılarla iletişime geçerek bu özelliklerini öğrenebilirsiniz.

2 el jeneratör fiyatları, sıfır modellere oranla daha uygun aralıklarda sunulur. Alışveriş sürecinde ikinci el yerine, sıfır makine modellerini tercih etmek isteyenler için sunulan alternatifler de mevcuttur. Sıfır modeller, üretim sonrasında kalite kontrollerinden geçirilir ve direkt olarak müşterilerle buluşturulur. Herhangi bir kullanım geçmişi yoktur. Aldığınız jeneratörlerin tamamıyla yeni olmasını isterseniz sıfır modellere göz atabilirsiniz. Daha uygun fiyat aralıklarında sunulan ve ikinci el olan alternatiflerine de Sanayinde üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Jeneratör Modelleri

Jeneratör; daha önce de söylediğimiz gibi elektriğin olmadığı bir yerde ışıklandırma yapabilen cihazdır. İnsanlar; jeneratör denildiği zaman ilk olarak elektrikli jeneratör modellerini düşünürler. Ancak, birden çok jeneratör modeli vardır. Frekans jeneratörü, ozan jeneratörü, oksijen jeneratörü, buhar jeneratörü ve su jeneratörü gibi farklı jeneratör modellerinin olduğunu belirtmek gerekir. Jeneratör modelleri ve özellikleri hakkında şu şekilde bilgi verilebilir:

 • Dizel jeneratör
 • Benzinli jeneratör
 • Biyo – dizel jeneratör
 • Emulsifiye dizel jeneratör
 • Propan gazlı jeneratör
 • Hidrojen ve doğalgazlı jeneratör

Jeneratörün kullanmış olduğu yakıt belirleyicidir. Yukarıda da görmüş olduğunuz üzere altı farklı jeneratör modeline rastlanır. Bunun yanı sıra, sabit ve seyyar olmak üzere iki farklı jeneratör tipi daha mevcuttur. Bu örnekten de anlaşılabileceği üzere jeneratörlerin kullanım şekline bağlı olarak da ikiye ayrıldığını söylemek gerekir. Ayrıca, portatif, çevirici ve yedek jeneratör olmak üzere üç farklı jeneratör kategorisi daha mevcuttur. Bu kategoriler de görebileceğiniz üzere jeneratörlerin kullanımı dikkate alınarak oluşturulmuştur.

 

Satılık Jeneratör Modelleri

Yüksek performansı ile kullanım konforu sağlayan jeneratör modelleri, Sanayiden ilanları arasında sizlerle buluşturulur. Kaliteli materyallerden üretilen makineler, belirtilen güç kapasitesi ile çalışır. 34 gibi düşük kVA değerlerine sahip makinelerin yanı sıra, 2500 kVA gibi daha güçlü alternatifleri de bulunur. 2 el jeneratör fiyatları ve modellerine sayfamızdan ulaşabilir, çalışma güçlerini karşılaştırabilirsiniz.

Sıfır model satılık ürünlerden birisini tercih ederseniz satıcılar tarafından sağlanan konforlu garanti imkanlarından yararlanabilirsiniz. İki yıllık garanti olanakları bulunan sıfır model makine ilanları, sayfamızdaki kapsamlı kategoride yer alır. İki yıl boyunca teknik servis ve bakım imkanlarından yararlanmaya devam etmek isterseniz sıfır satılık modelleri tercih edebilirsiniz.

 

İkinci El Jeneratör

Jeneratör fiyatları yüksek olabilir. Kişi veya kurumlar; jeneratör ihtiyaçlarını karşılamak adına jeneratör kiralamayı tercih edebilirler. İnternette kiralık jeneratör araştırması yapılır. Ancak, ikinci el veya sıfır olmasından bağımsız bir şekilde jeneratör satın alırken farklı hususlara dikkat edilmelidir. Her şeyden önce, jeneratörün kullanım alanı, süresi, yakıt tipi gibi hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu tür hususlara dikkat edildiği takdirde jeneratörden alınacak verim arttırılır.

İki veya dört zamanlı jeneratörler arasından tercih yapılırken de dikkatli davranılmalıdır. Kullanım yerine uygun olmayan bir jeneratör; verimsiz olur. Hatta, faydadan çok zarar getirir. İkinci el jeneratör alırken önem verilmesi gereken hususlardan bir diğeri de yakıt tipi! Jeneratörlerde birbirinden farklı yakıt tipleri kullanılır. Söz konusu yakıtlar; jeneratörlerin farklı kapasiteler ile çalışmasını mümkün kılar. Jeneratör fiyatları da kapasiteye bağlı olarak farklılık gösterir.

İkinci el jeneratör satın almayı düşünenlerin önünde birden çok seçenek bulunuyor. Evlere ya da iş yerlerine uygun jeneratör tipleri mevcuttur. Farklı boyutlarda tasarlanan jeneratör seçeneklerinin kullanım amacı da farklıdır. Bilhassa kapalı mekanlarda kullanılacak jeneratörün özellikleri de bu tür ortamlara uygun olmalıdır.

 

 Kiralık Jeneratör Kullanmak Avantajlı Mı?

Kiralık jeneratör kullanma fikri birçok kişiye çok daha avantajlı gelir. Çünkü özellikle geçici olarak jeneratör ihtiyacı olduğu zaman bu makineleri satın almak yerine kiralamak çok daha doğru bir seçimdir. Bu sayede hem kullanıma hem de fiyat konusunda kâr edilebilir. Sürekli elektrik ihtiyacı olan alanlarda bu sorunu kökten çözmek için kullanılan jeneratörler sayesinde her türlü ortamda kesintisiz olarak elektrik kullanılabilir. Sahip oldukları özel mekanizma ile farklı yakıtlar kullanarak elektrik üretebilen jeneratörler bu sayede o alanda bulunan kişilerin elektrik ihtiyaçlarını kalıcı olarak karşılayabilirler. Çok farklı fiyatlar ile satışa sunulan bu makineleri satın almak yerine çok uygun şartlarda kiralamakta mümkün olabilir.

Kiralık jeneratör kullanmak isteyen kişiler bu konuda birçok farklı firmadan destek alabilirler. Özellikle daha uygun bütçeler ile jeneratör kullanmak isteyen kişiler kiralama seçeneklerini değerlendirerek birçok avantajı aynı anda elde edebilirler. Kiralık jeneratör kullanmanın en önemli avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Satın almaya göre çok daha ekonomik bir seçenektir.
 • Arıza veya bakım giderleri ile uğraşma derdi olmaz.
 • İstenen süre boyunda kullanılabilir ve bu durum sözleşme ile güvence altına alınır.
 • Yaşanan bir arıza durumunda kiralama hizmeti alınan firma müşterisine yeni bir jeneratör temin etmekle yükümlüdür.
 • İstene her türlü özellikteki jeneratör istenen süre boyunca kiralanabilir.

Kiralık Jeneratör Nasıl Temin Edilir?

Kiralık jeneratör temin etmek isteyen kişiler bunun için farklı firmalardan yardım alabilirler. İhtiyaçları olan özelliklere sahip olan jeneratörleri istedikleri süre boyunca kiralamak isteyen kişiler bunun için jeneratör ilanlarını araştırabilirler. Birçok farklı firma verdiği hizmetler ile insanların bu taleplerine cevap verebilir. Yapılan görüşmelerde fiyat, kiralama süresi veya kiralanacak jeneratörlerin sahip oldukları teknik özellikler gibi konular detaylı bir şekilde belirlenir. Aynı zamanda yapılan sözleşmelerde bakım, onarım veya tamirat gibi konuların kimlerin yükümlülüğünde olduğu da belirlenir. Bu konuda yardım alınacak firmalar hakkında çok dikkatli olunmalı ve her zaman en güvenilir firmalar ile çalışmak gerekir.

Kiralanan jeneratörler kullanılacakları alana uygun ve aynı zamanda beklentileri karşılayacak özelliklere sahip olan modeller arasından seçilmelidir. Hem elektrik olmayan yerlerde sürekli elektrik kullanmak hem de elektrik olan yerlerde yaşanan kesintilerde mağdur olmamak için mutlaka jeneratör kullanmak gerekir. Ancak bu durum kimi zaman yaşam alanları veya iş yerleri gibi kalıcı olan yerler için olabildiği gibi zaman ise geçici alanlar için geçerli olabilir. Özellikle geçici bir ihtiyaç için kiralık jeneratör kullanmak daha doğru bir karardır. Bu sebeple bu konuda hizmet veren firmalar yoğun bir şekilde ilgi gördükleri gibi aynı zamanda müşterilerine farklı seçenekler ile hizmet verebilirler. Kiralık jeneratör temin etmek için farklı firmalar ile iletişime geçmek istediğinizde sanayiden.com adresini ziyaret edebilirsiniz.