SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
1003 adet ürün bulundu

Hidrolik Hortum Nedir?

Hidrolik Hortumlar su veya yağ ile çalışsan hidrolik sistemlerde basıncın iletilmesini sağlayan devre elemanıdır. Bu ürün genellikle çelik, paslanmaz, alüminyum veya kauçuk malzemeden yapılır. Hortumlar sistemde kullanılan basınç, sıcaklık ve medya tipi gibi faktörler dikkate alınarak çeşitli boyut ve özelliklerde olabilirler. Hortumlar sentetik lastik ve dayanıklılığı artıran bez veya çelik tel örgü gibi katmanlardan oluşmaktadır. 

Hidrolik Hortum Nerede Kullanılır?

Hidrolik Hortumlar hayatımızın neredeyse çoğu alanında karşımıza çıkmaktadır. Sektörde sızdırmazlığın gelişmesi ile hidrolik hortumlar önemli rol üstlenmektedir. Endüstriyel uygulamalarda: Makine endüstrisi, Otomotiv endüstrisi, Denizcilik endüstrisi, Havacılık endüstrisi, Enerji Endüstrisi gibi alanlarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda hidrolik ile çalışan makinelerde gürültü ve titreşimi azaltmak için kullanılmaktadır. 

Kompozit Hortum Fiyatları

Kompozit hortumlar petrokimya ve yağ transferi gibi işlemlerde kullanılmaktadır. Kompozit hortumlar aşırı esnek bir yapıya sahiptir dolayısıyla bükülmesi kolay olmayan kullanım alanı itibariyle de dayanıklı hortumlardır. Kompozit Hortum fiyatları için genel bir bilgiye sahip olmak istiyorsanız ya da Kompozit Hortum satın almayı düşünüyorsanız sanayiden.com da hortum & boru kategorisinin içinde yer alan ilanları inceleyebilirsiniz. Fiyatlar için ilan detayında mevcut firma iletişim numarasından iletişime geçebilir ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Plastik Boru 

Plastik borular sıvıların aktarılması amacıyla kullanılır. Plastik borular paslanmaz, kireçlenme ve küflenme yapmaz, yerleştirilmesi ve taşınması daha kolay bir üründür. Binalarda, yollarda, su taşımada böylece tarımda gün geçtikçe daha fazla tercih edilmektedir.

Boru Bağlantı Elemanları Fiyatları

Her türlü hortum veya boru hatlarında uygun akışı sağlamak amacıyla, örneğin güneş enerjisi siteminde kullanılmaktadır. Kullanım alanına göre farklı tip ve ölçülerde üretilmektedir. Ek olarak karbon çelik ya da paslanmazdan üretilebilirler. Boru bağlantı elemanları fiyatları için ya da en uygun boru bağlantı elemanları için sanayiden.com da hortum & boru kategorisinin altında yer alan bağlantı elemanları başlığından buradaki ilanlara göz atabilir ve boru bağlantı elemanları için fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

 

hortum, hortum fiyatları, boru, boru fiyatları, kompozit hortumlar, kompozit hortum fiyatları