SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
 • Kategoriler Üst kategoriye dön
 • Ülke
 • İl
 • Fiyat
  -
 • Video İçerenler
 • Ürün Durumu
 • İlan Durumu
21 adet ürün bulundu
 • 1
 • 2

Dalgıç Pompa Fiyatları

 

Tanım olarak bakıldığında dalgıç pompa bir tür elektrikli su pompasıdır. Suya tamamen batma özelliğine sahip olan bu ürün hava geçirmez şekilde üretilen pompa gövdesine yakın bir konumda bulunur. Genellikle endüstriyel sıvı tahliye işlemleri, evler, bahçeler gibi ortamlarda kullanılan bu makineler tek ya da çift kademeli özelliğe sahiptir. Bu pompaların en önemli avantajlarından biri herhangi bir dış etken olmadan çalışabilmeleridir. Sulama ve sprinkler sistemi, su temini, ısı pompası uygulamalarındaki az kirli ya da temiz suların basınçlandırılması, yer altı sularının seviyesinin kontrolü, fıskiyeler, süs havuzları dalgıç pompaların yaygın olarak kullanıldığı alanlar arasında yer alır. Kullanım için herhangi bir yer hazırlığı yapmaya gerek yoktur ve bakım gerektirmez. Bu nedenle sadece sıvı akışkana tamamen daldırılması yeterlidir. Fiyatları ise satın alınacak ürünün teknik özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

 

Dalgıç Pompa Kullanımı

Dikkatli bir şekilde dalgıç pompa kullanımı makineden alınan verimi artıracaktır. Temiz suda kullanıma uygun şekilde dizayn edilen bu pompaların iç kısmında gaz ya da hava mevcut değildir. Kullanım sırasında pompa tamamen zemine kadar indirilmemeli, zeminle arasında en az iki metre mesafe olmalıdır. Motorun yeterli soğutmayı sağlayabilmesi için çevrede yeterli miktarda akışkanlığın sağlanabilmesi gerekir. Özellikle havuzlar, su depoları ve keson kuyularda kullanılacak pompaların mutlaka soğutma gömleğinin olması gerekir. Bunun nedeni ise ortamın geniş hacimli olmasıdır.

 

Dalgıç Pompanın Avantajları Nelerdir?

Erişimi dar ve zor alanlarda kullanımı avantajlı olan dalgıç pompa çeşitleri özellikle tünel, derin kuyu, depo, sondaj borusu gibi alanlarda yüksek verim sağlar. Yüksek debi ve düşük enerji ile su tahliyesine imkan veren bu ürünler ekstra bir dolum yapmaya ihtiyaç yoktur. Bunun nedeni ise doğrudan sıvı içerisine daldırılmasıdır. Titreşimsiz ve sessiz bir şekilde çalışan pompalar suyun derinliklerinde konumlandırılabilir. Pompayı kullanırken su sıçratma sorunu olmaz ve endüstriyel kullanım gereksinimlerini rahatlıkla karşılar. Hacmi geniş olan pompalarda sıvı akışına ilave olarak sınırlı sayıda katı maddelerin tahliyesi de mümkündür. Bu gibi özelliklerin hepsine en uygun fiyatlarla sahip olabilmek için ürününüzü firmamızdan temin edebilirsiniz.

 

Dalgıç Pompa Fiyatları Drenaj- Temiz Su- Kirli Su