SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
 • Kategoriler Üst kategoriye dön
 • Ülke
 • İl
 • Fiyat
  -
 • Video İçerenler
 • Ürün Durumu
 • İlan Durumu
25 adet ürün bulundu
 • 1
 • 2

Baskı Makinası Çeşitleri ve Fiyatları

Sıcak veya soğuk laminasyon işlemlerinde kullanılan makine ve malzemeler amaca yönelik şekilde çeşitlendirilmeleriyle farklı seçenekler doğrultusunda sizlere sunulmakta, farklı sektörler içerisinde her iki baskı makinası çeşidi de kendine geniş bir yer bulmaktadır. Matbaacılık başta olmak üzere pek çok alanda yapılan baskı çalışmalarında kullanılan laminasyon makinelerini en uygun fiyatlarla almak içinse Sanayiden.com’un profesyonel hizmet verenlere ait ilanlarından daha iyi bir seçenek bulunamamaktadır.

Sıcak ve Soğuk Laminasyon Baskı Makinesi

Tutkala bağlı olmaksızın kullanılan bir yapıştırıcı malzeme ile parlak destekle kaplı plastik filmden oluşan soğuk laminasyon, parlak desteğin kaldırılmasıyla birlikte yapışkanın lamine olması gereken maddeye direkt yapıştığı bir işlem türüdür. Diğer yöntemlere göre maliyetinin daha düşük olması nedeniyle sıkça tercih edilen bu işlem,  iki rulo, soğuk lamineler arasında yüksek hassasiyetli silindirler, ayarlanabilir merdane basıncı gibi özelliklere sahip büyük ve karmaşık motor tahrikli baskı makinesi modelleriyle yapılmaktadır.

Genel olarak sıcak laminasyonla uyumlu olmayan mürekkep ve kağıt kullanılan soğuk laminasyon, geniş formatlı inkjet yazıcılarla birlikte popülaritesini oldukça arttırmıştır. Diğer malzemelerle de geniş bir kullanım alanına sahip olmasına karşın büyük yüzdeyle PVC kullanılan soğuk laminasyon işlemleri, paslanmaz çelikler, kaplama levha cam veya koruyucu filmlerle birlikte baskı endüstrisinin dışında da kullanılabilmektedir.

Ekonomik olması ve fotoğraf gibi basılı materyallerde uygulama kolaylığı nedeniyle baskı makinası çeşitleri arasında soğuk laminasyon makinelerinin daha yoğunluklu şekilde kullanıldığını görmek mümkün olsa da sektöre göre sıcak laminasyon malzemeleri ve yöntemleri de sıkça kullanılabilmekte, burada tercihinizi tamamen kendi kullanım amacınız doğrultusunda yapmanıza imkan tanıyan Sanayiden.com çeşitliliği önemli bir avantaj oluşturmaktadır.

Diğer Baskı Makinası Çeşitleri

Diğer adı elek baskı olan serigraf baskı da yine sık kullanılan bir yöntem olarak uygun baskı makinası çeşitlerinin araştırılmasına ön ayak olmakta, bu baskıda ise çerçevelenmiş ipek kumaştan boyanın alt kısma geçmesi sağlanmaktadır. Elek işlevi gören ipek kumaş üzerine figür, resim veya yazı işlendikten sonra boşlukta kalan kısımlar kapatılmakta ve ipeğin üzerinde hareket eden boyanın istenen zemine geçmesi sağlanmaktadır.

Farklı teknik özelliklere ve ebat seçeneklerine sahip olan baskı makinası çeşitlerini yakından incelemek ve tam olarak ihtiyaca uygun güvenilir seçimler yapmak için tüm ilanlarımızı güvenle incelemeniz mümkün olmaktadır.