SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
66 adet ürün bulundu

Vidalı Kompresör Nedir?

Kompresör modelleri arasında en çok bilinen ve en çok kullanılanlardan biri olan vidalı kompresör modelleri diğer kompresörlerden farklı bir yapıya sahiptirler. Bu modellerde basınçlı hava üretmek için piston yerine birbiri içine girmiş olan rotor çifti kullanılır. Rotorlar bir mil üzerinde yer alan helisel loblardan meydana gelirler. Tüm kompresör modelleri ile aynı amaç için kullanılan bu makineler ile basınçlı hava üretilir ve bu sayede ihtiyaç duyulan güçlerin oluşması sağlanabilir. Kullanıldıkları alanlarda çalışması gereken mekanizmaların kolay bir şekilde çalışmasını sağlayan bu makineler sahip oldukları mekanizma sayesinde büyük bir kullanım kolaylığı sağlayabilirler. Bu sebeple kullanım alanları tahmin edilenden çok daha fazladır.

Vidalı kompresör kullanılan alanlarda diğer kompresör modellerinde olduğu gibi farklı oranlarda güç üretilebilir. Piston veya benzeri malzemelerin kullanılmamasından dolayı diğer modellere göre daha farklı bir yapıya sahiptirler. Bakım ve onarım işlemleri düzenli olarak yapıldığı takdirde uzun zaman sorunsuz bir şekilde çalışabilirler. Bu sayede ilgili alanlarda ihtiyaç olan güçlerin düzenli olarak kullanılabilmesini de sağlayabilirler. Hem bazı sistemlerin hem de farklı makinelerin çalışması için gerekli enerjilerin üretilmesi konusunda farklı seçenekler kullanılabilir. Bu amaçlar üretilen artık birçok işletmede kullanılabilen vidalı kompresör modelleri de bu ihtiyacı olarak karşılamak için tercih edilirler.

Vidalı Kompresör Nerelerde Kullanılır?

Vidalı kompresör sahip olduğu farklı çalışma mantığı ve mekanizma sayesinde kullanıldığı alanlarda kullanıcılara önemli avantajlar sağlayabilir. Bu sebeple sanayi alanında birçok sektörde ilk tercih edilen kompresör modellerinden biri olarak ön plana çıkar. Özellikle otomotiv sektöründe, inşaat sektöründe veya farklı üretimlerin yapıldığı işletmelerde çok sık olarak karşımıza çıkar. Havanın sıkıştırılması ve büyük bir basınç ile farklı oranlarda güç üretilmesi çok farklı alanlarda farklı işlemlerin yapılmasını kolaylaştıran bir fikirdir. Bunu yapabilmek için özel olarak üretilen ve her geçen gün sürekli olarak gelişen kompresör modelleri sanayi alanında da önemli gelişmelerin yaşanmasını sağladılar. Özellikle sürekli ve düşük maliyetli enerji ihtiyacı olan alanlar için en ideal seçenekler olarak görülürler.

Genel olarak birbirlerine yakın mekanizmalara sahip olan kompresör modelleri arasında farklı tasarıma sahip olan vidalı kompresörler bu özellikleri ile ön plana çıkarlar. Kullanımları kolay olan bu makineler sayesinde kullanıcıların birçok işlemi daha kolay ve daha hızlı yapmaları sağlanabilir. Her ne kadar sahip oldukları mekanizma standart kompresör modellerinden farklı olsa bile yine de kullanım amaçları ve işlevleri aynıdır. Düzenli enerji ihtiyacı olan her türlü ortamda vidalı kompresör kullanılabilir ve enerji ihtiyacı tam olarak karşılanabilir. Her türlü alanda kullanıma uygun makineler olmalarından dolayı hem evlerde hem de işletmelerde tercih edilebilirler. Vidalı kompresör makineleri hakkında daha çok bilgi ve güncel fiyatlar için sizde her zaman sanayiden.com adresinden yardım alabilirsiniz.