SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
60 adet ürün bulundu

Conta Sızdırmazlık

Sıvı veya gaz maddeler için hazırlanan tesisatlarsa conta sızdırmazlık sağlamak çok önemlidir. Genellikle bağlantı yerlerine takılan ve ekleme yapılan parçalar arasında boşluk kalmasını engelleyen parçalardır. Kimi zaman plastik kimi zaman ise kalın ip şekilde tasarlanan bu ürünler sadece sızdırmazlık sağlamakla kalmayıp aynı zamanda parçaların birbirlerine güçlü bir şekilde bağlanmalarını da sağlarlar. Hem daha sağlam hem de daha güvenli bağlantıların oluşmasını sağlamak için kullanılan bu malzemeler yalıtım amaçlı olarak da kullanılır.

Conta

Bilindiği gibi su tesisatlarında genellikle sızdırma gibi sorunlar yaşanabilir. Bu gibi durumlarda eklem yerlerinde mutlaka conta gibi malzemeler kullanılır. Bu contalar sayesinde sızdırma riski en aza iner ve bu sayede daha güvenli tesisatlar oluşturulur. Eklem yerlerinde birbirlerin üzerine binen boruların aralarına sıkışan contalar bu sayede hem sıvı hem de gaz maddelerin kesin olarak sızmamasını sağlarlar. Kullanıldıkları alanlarda riskin en aza inmesini ve aynı zamanda tesisatın daha uzun ömürlü olmasını sağlamaları sebebi ile çok faydalı ve aynı zamanda çok önemli bağlantı elemanlarıdır. Ancak sızdırmanın tamamen yok olması için contanın doğru bir şekilde yerleştirilmesi ve aynı zamanda bağlantının mutlaka kontrol edilmesi gerekir.

Alüminyum Pul

Bağlantı elemanları arasında en önemlilerinden biri olan alüminyum pul özellikle vida veya cıvata kullanılan yerlerde tercih edilir. Görevi vida ve cıvata başının altına yerleşerek ilgili delikten çıkma riskini yok etmektir. Bazı durumlarda bağlantı yapılan malzemelerin dayanıksız olmasından dolayı veya vida ve cıvatanın başlarının ufak olmasından dolayı delik büyüyebilir ve başlar bu delikten çıkabilir. Bu da doğal olarak bağlantıların riskli olmasına neden olur. Ancak vidanın veya cıvatanın başının altına bir alüminyum pul yerleştirilmesi bu riskin tamamen yok olmasına neden olur. Bu sebeple güvenli ve sağlam bağlantılar yapmak isteyen kişiler bu malzemeleri sık sık kullanırlar.

Bakır Pul

Bakır pul genellikle alüminyum pullara göre daha dayanıklı oldukları için tercih edilirler. Her ikisi de aynı amaçla kullanılırlar. Yani hem vida hem de cıvatanın yerinden çıkmasını engellemek için kullanılırlar. Bu sayede yapılan bağlantılar çok daha güvenli hale gelir. Bağlantı elemanları denince akıllara gelen ilk seçeneklerden biri olan bu pullar vidaların başlarının ebatlarına göre mutlaka doğru seçilmelidir. Aynı zamanda parlak ve renkli görünümleri sebebi ile dekoratif olarak da olumlu sonuçlar verebilirler.

Keçe

Herkesin bildiği ve birçok farklı alanda kullanılabilen bir tekstil ürünü olan keçe özellikle eski zamanlardan bu yana gelmiş olan tarihi bir üründür. Bazı hayvan yünleri, sabun, su ve ısı ile üretilen liflerin bir araya getirilmesi ile oluşurlar. Eski dönemlerde sadece kıyafet değil aynı zamanda çadır ve barınaklarda da kullanılmışlardır. Özellikle kötü hava şartlarına karşı mukavemetli ürünlerdir. Conta sızdırmazlık, conta, alüminyum pul, bakır pul veya keçe gibi malzemeler hakkında fiyat bilgileri almak istediğinizde sanayiden.com adresini ziyaret edebilirsiniz.