SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
 • Kategoriler Üst kategoriye dön
 • Ülke
 • İl
 • Fiyat
  -
 • Video İçerenler
 • Ürün Durumu
 • İlan Durumu
1 adet ürün bulundu

Havalandırma

Havalandırma ekipmanları kapalı alanlarda bulunan havayı temizlemek ve yaşam konforunu arttırmak için kullanılırlar. Her türlü alana uygulanabildikleri gibi aynı zamanda çalışma mantıkları da birbirlerine yakındır. Kapalı alanlarda bulunan kirli havanın dışarıya atılması ve daha sonra o ortama temiz havanın doldurulması için havalandırma çok önemlidir. Hem evlere hem de toplu kullanım alanlarına kolay bir şekilde uygulanabilirler. Bu sayede o ortamlarda bulunan kişiler her zaman temiz hava soluyarak farklı sağlık sorunlarından kendilerini korumuş olurlar. Farklı ekipmanlardan meydana gelebildikleri gibi aynı zamanda kim zaman tek bir parça olarak kullanılabilirler.

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma sistemleri kullanıldıkları alanlarda havanın hem temiz hem de doğal olmasını sağlarlar. Özellikle alışveriş merkezi, okul, hastane veya havaalanları gibi toplu kullanım alanlarında kullanılmaları zorunludur. Bunun yanında pis hava birikebilen işletmelerde insanların daha sağlıklı ortamlarda bulunabilmelerini sağlamak için kesinlikle kullanılmalıdırlar. İçeride farklı sebeplerden dolayı kirlenen havanın dışarıya tahliye edilmesi ve içeriye temiz havanın nakil edilmesi için kullanılırlar. Boyahaneler, marangozlar veya kimyasal işlemlerin yapıldığı alanlarda havada biriken farklı maddeler o ortamı insan sağlığı için riskli bir hale getirebilir. Bu sorunlardan korunabilmek ve temiz bir ortam yaratmak için farklı havalandırma sistemleri kullanılabilir. Her ortama kolay bir şekilde uygulanabildikleri gibi sürekli bir şekilde hava temizliği yapabilirler.

Fan Sistemleri

Isıtma, soğutma veya havayı temizleme gibi amaçlar için kullanılabilen fan sistemleri yaşam alanlarında önemli görevler üstlenirler. Bu sistemler farklı ebatlarda fanlar kullanılarak oluşturulurlar. Kullanıldıkları alanlar çok farklı olabildiği gibi aynı zamanda büyük bir konfor sağlamaktadırlar. Bilgisayarlardan otomobillere kadar her türlü alanda farklı fan sistemleri kullanılabilir. Örneğin bilgisayarlarda kullanıldıkları zaman amaç işlemci ve diğer bileşenlerin soğumalarını sağlamaktır. Aynı şekilde otomobillerde de motor aksamının soğumasını sağlarlar ve bu sayede tüm parçaların ve sistemin daha uzun ömürlü olmasına katkıda bulunurlar. Yapılacak işlemlere göre farklı ebatlarda fanlar kullanılır. Hem hava üflemek hem de havayı alıp dışarı atmak için fanlar kullanılır.

Bitki Isıtma Sistemleri

Bilindiği gibi bazı bitkilerin yetişebilmeleri ve sağlıklı kalabilmeleri için mutlaka belli bir sıcaklığa sahip olmaları gerekir. Bunun için yetiştirme işlemlerinin yapıldığı ortamlarda bitki ısıtma sistemleri kullanılabilir. Bu sistemler ortamın her zaman gerekli sıcaklıkta olmasını sağlarken aynı zamanda bitkilerin de sağlıklarını koruyabilirler. Bitkilerin ısıtılabilmeleri için en çok kullanılan sistemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Sobalar ile ısıtma
 • Kalorifer ile ısıtma
 • Sıcak hava ile ısıtma
 • Doğal enerji kaynaklarından yardım alarak ısıtma
 • Elektrik enerjisi ile ısıtma
 • Atık enerjilerden faydalanarak ısıtma

Bu sistemler her türlü ortama kolay bir şekilde uygulanabilir ve bu sayede daha verimli tarım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirler. Havalandırma, havalandırma sistemleri, fan sistemleri veya bitki ısıtma sistemleri hakkında daha çok bilgi almak için her zaman sanayiden.com adresinden yardım alabilirsiniz.