SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
103 adet ürün bulundu

Matkap Çeşitleri ve Fiyatları

Kullanım amacına ve alanına bağlı olarak oldukça farklı ve benzersiz modellerle karşımıza çıkan matkap çeşitleri, günlük işleri olduğu gibi endüstriyel sahaları ve üretim kollarını da bir hayli pratik, hızlı ve rahat kılmaktadır. Sanayiden.com sayfalarında yerini alan tüm matkap ilanlarında uygun fiyat seçeneklerinin yanı sıra çeşitli özelliklerle zenginleştirilen geniş ürün yelpazesi aralığını görmekse müşterilerimizin son derece memnun eden yönlerimiz arasında sayılmaktadır.

En Sık Kullanılan Matkap Çeşitleri

Küçük gövdeli ve ağırlığı ortalama olarak 5 kg. olan delme makineleri el matkapları olarak adlandırılmakta, devir sayısının kademesiz şekilde ayarlanması gibi özelliklere sahip olmasıyla avantajlı bulunan bu günlük kullanım cihazları aynı zamanda oldukça hafif yapılı olmaktadır. Hemen her montaj veya bakım, onarım işleminde kullanımı tercih edilen el matkapları küçük ebatlarına rağmen ince yapılı beton, taş, metal yüzeyleri başarıyla delebilmektedir.

Sayfalarımızda oldukça geniş bir yer tutan ve yoğun talep matkap çeşitlerinden bir diğeri olan masa matkabı veya masa tezgahı ise bir sehpa üzerine sabitlenerek çalıştırılan sistemlerden oluşmakta, bu matkaplarla çelik malzemeleri delebilmek ve küçük yapılı olmalarına rağmen bir zemine sabitlendikleri için etkili sonuçlar almak mümkün olmaktadır. Kendi içinde iki farklı alt kategoriye sahip olan masa matkap tezgahları kayış kasnak sistemli veya hız kutulu olabilmekte, ilkinde devir sayısını değiştirme süresi nispeten uzun olmaktadır. Bu tip matkapların devir sayıları küçük çaplı delme işlemlerinde kullanıldığı için kademeleştirilmiştir.

İmalathanelerde sıkça karşımıza çıkmakta olan modellerden sütunlu matkap tezgahları ise büyük çaplı işlerin çeşitli konumlarda delinmesine imkan tanımaktadır. İş tablasının hareketli olmasına ek olarak makinenin hassasiyeti nedeniyle de bu sistemlerde çabuk bozulma gerçekleşebilmekte, istenmeyen olumsuz durumlardan korunmak için tercihinizi kaliteden yana yapmanız önemli olmaktadır.

Tüm matkap çeşitlerinde aradığınız modeli bulmayı beklemediğiniz fiyatlarla görmek ve detaylıca inceleyerek ya da merak ettiğiniz detaylarla hakkında şeffaf, kapsamlı bilgiler edinmek için siz de sayfalarımızda yer verilen ilanları hemen şimdi inceleyebilirsiniz. Atölye ve imalathanelerin yanı sıra günlük kullanım veya küçük çaplı ürün delme işlemlerinin de olmazsa olmazı matkapları en yüksek malzeme kalitesiyle tercih etmek için artık sayfalarımızda profesyonellerden yardım alabilirsiniz.