SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
111 adet ürün bulundu

Lazer Kesim Makinesi Model ve Fiyatları

Lazer ışınlarından faydalanarak metal, ahşap, pleksi, keçe veya kumaş gibi pek çok farklı metaryeli profesyonel amaçlarla kesmeye yarayan endüstriyel makinalara genel olarak lazer kesim makinesi denmektedir. Yaygın şekilde kullanılan ve oldukça kusursuz hatlarla işlem yapması istenen bu cihazlar, bilgisayar ortamında oluşturulan herhangi tasarım kalıp kullanmaksızın işlenebilmesini sağlamakta, böylece dizayn ve üretim dünyasında son derece düşük maliyetlerle çözüm sunmaktadır. Farklı amaçlarla özelliklerini ve fiyatlarını kıyaslayarak seçebileceğiniz lazer kesim içinse Sanayiden.com’un seçkin modellerini inceleyebilir, yerli üretim güvencesine sahip makinelerle üretimi hiç olmadığı kadar pratik kılabilirsiniz.

Günümüzde pek çok üründe kişiye özel tasarımların tercih ediliyor olması lazer kesim çözümleri sunan cihazların da oldukça kişiselleştirilmiş özelliklerle geliştirilmesini sağlamakta, haliyle bu makinelerde kesim tekniği veya ebat konusunda geniş bir çeşitlilik görülebilmektedir.

Lazer Kesim Makinesi Çeşitleri

CO2 yani karbondioksit gazı ile kesim yapan lazer kesim makinesi düşük watt değerine sahip olanları cam ve yüksek watt değerine sahip olanları metal tüplü olan çeşitlere sahiptir. Pleksi, ahşap, deri, keçe, karton veya kumaş gibi dizayn amaçlı sıkça kullanılan metaryellerin kesilmesinde CO2 tüplü makinalar kullanılmakta ve bu amaçla üretilmiş çok fazla farklı ebat seçeneğine sahip model bulunmaktadır. Bu makinelerle metali kesmek mümkün olabilir ancak bu amaçla daha ziyade fiber lazer kesim makinesi tercih edilir. Ahşap, pleksi gibi malzemeleri de kesebilen bu makine yüksek maliyetli olduğu için daha çok sert materyallerin kesiminde kullanılabilir.

Sadece pleksi kesmek için üretilmiş olan farklı lazer kesim makineleri de bulunmakla birlikte, bu makineler CO2 tüplü makineler grubunda yer alır. Büyük parçalı malzeme kesen reklamcılar ve levhacılar için büyük ebatlı ve metal tüplü makineleri tercih etmeleri önerilmekte,  hediyelik eşya veya hobi ürünleri içinse orta ve küçük ebatlı ve cam tüplü makinaların tercih edilmesi önerilmektedir.

Lazer kesim çalışmaları için ihtiyacınız olan tüm modelleri ve bunların kullanıma yönelik özgünlük kazandırılan kişiselleştirilebilir özelliklerini keşfetmek için siz de hemen şimdi Sanayiden.com’u inceleyebilir, lazerle şekillendirilen tüm materyallerle kusursuz sonuçlar elde etmek için en ekonomik fiyatlara bizimle ulaşabilirsiniz.

 

Lazer Kesim Makinesi Kullanımı

Lazer kesim makinesinin kullanıldığı alanlar kağıt, plastik, ahşap (hobi işçiliği), karton, pleksi, paslanmaz çelik, sac levha, metal ve alüminyum olarak ifade edilir. Bu makine ile işlenebilecek malzeme çeşidi geniş olup kalın malzemelerin kesimi de mümkündür. Farklı tasarım stilleri yapmak için elverişli olan bu makine ile iki boyutlu ya da üç boyutlu kesim teknikleri kullanılabilir. Estetik ve dekoratif görünümler elde etmeye yardımcı olan lazer kesim makinesi ile ilgili malzemeye markalama ve desen işlemi yapılabilir. Aynı zamanda otomobil parçası ve benzeri endüstriyel ürünlerin kalıbı çıkarılıp seri üretime geçilebilir. Hata oranı sıfır olan bu kesim işlemlerinde aynı işlemin tekrarlanmasına ihtiyaç yoktur. Üretiminde insan gücü yerine makine gücünün kullanılması zaman kaybını önleyecektir.

 

Lazer Kesim Makinesinin Avantajları Nelerdir?

Kalıp maliyetini ortadan kaldıran lazer kesim makinesinin avantajları oldukça fazladır. Malzemede hiçbir deformasyona yol açmayan bu uygulamalar hem hızlı hem de düşük maliyetli olmasıyla bilinir. Kesim esnasında ve sonrasında ilgili yüzeyde herhangi bir pürüz oluşmaz. Tasarım sırasında farklı yazı, logo, desen ya da resim kullanılabilir. Lazer kesim yaparken makine ile malzeme birbirine temas etmediğinden dolayı malzemede eğilme, bükülme ve esneme gibi durumlar olmayacaktır. Sahip olduğu olumlu özellikler sebebiyle bu makineler kişi ve kurumlar tarafından yoğun talep görmektedir.

 

Lazer Kesim Makinesi Kesim Türleri

En yeni özelliklere sahip lazer kesim makinesi kesim türlerine göre çeşitlendirilir. Bunlar arasında reaktif kesim, termal gerdirme, eritip işleme ve buharlaştırarak kesme gibi metodlar yer alır. Reaktif kesim yanan stabilize lazer kesim gazı ya da alev kesme olarak da bilinir. Daha az lazer gücü harcanarak daha fazla malzeme kesebilmeyi sağlayan bu yöntem karbon çeliğini 1 mm’den kalın olacak şekilde keser. Termal gerdirme ise daha çok cam kesiminde kullanılmakta olup yarı sert malzemelerin daha kolay şekillendirilmesini sağlar. Eritip işleme yöntemiyle kesim yaparken ise yüksek basınçlı gaz tercih edilir. Böylece güç ihtiyacı daha da az olur. Bu yöntem genellikle metal kesimler için daha uygundur. Diğer bir yöntem olan buharlaştırarak kesmede ise karbon, termoset plastikler ve ahşap gibi malzemeler kesilebilir.

 

Lazer Kesim Makinesi Satın Al

En uygun fiyatlar ile lazer kesim makinesi satın almak için doğrudan online mağazamızı tercih edebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermemiz sayesinde tüm fiyatlarımız daima en ekonomik olacak şekilde belirlenir. Ürün çeşitliliği ve kalitesi daima yüksek olur, buna karşın fiyatlar her zaman indirimli olarak kalır. Bünyemizde farklı markalara ait çok sayıda ürün bir arada bulunur. Örneğin CNC lazer sac kesim makinesi almak istediğinizde makineni ait olduğu firma ile ilgili telefon numarası, web sayfası gibi bilgilere de erişebilirsiniz.