SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
 • Kategoriler Üst kategoriye dön
 • Ülke
 • İl
 • Fiyat
  -
 • Video İçerenler
 • Ürün Durumu
 • İlan Durumu
116 adet ürün bulundu

Hidrolik Hortum

Bilindiği gibi birçok farklı alanda farklı özellikleri olan hortumlar kullanılır. Bu hortumların görevleri ise sıvı veya gaz maddeleri bir noktadan farklı bir noktaya taşıyabilmektir. Ancak bazı maddeler çok daha farklı özelliklere sahip olabildikleri gibi aynı zamanda riskli veya çok basınçlı olabilirler. Bu sebeple bu tarz maddelerin kullanıldığı alanlarda çok farklı hortum çeşitleri kullanmak gerekebilir. Hidrolik hortum bunlardan biridir. Hidrolik sıvısının sistem içinde güvenli bir şekilde dolaşabilmesini sağlayan bu hortumlar diğer hortum çeşitlerine göre farklı özelliklere sahip olabilir. Özellikle dayanıklı olmaları ve aynı zamanda kalın yapıları ile bilinirler. Lifli yapıları sayesinde kullanıldıkları alanlarda uzun süreli kullanım olanakları sunabildikleri için bu hortumlara birçok farklı alanda rastlayabiliriz.

Genel olarak valfler, aküler veya buna benzer anlarda kullanılan hidrolik hortum çeşitlerine aynı zamanda iş makinelerinde de rastlayabiliriz. Hidrolik sıvısı için büyük bir baskıya maruz kalmalarına rağmen yine de sahip oldukları özellikler sebebi ile uzun süre işlevlerine devam edebilirler. Bu sebeple çok yaygın olarak kullanılan ve aynı zamanda tercih edilen hortumlardır. R2, R6, R9 veya R13 gibi isimler ile anılabilen bu hortumlar kullanıldıkları yere veya sahip oldukları özelliklere göre isimlendirilirler. Çok yüksek baskılara dahi kolay bir şekilde dayanabildikleri gibi aynı zamanda diğer hortum çeşitlerine göre daha yüksek fiyatlar ile satışa sunulabilirler.

 

Hidrolik, Pnömatik ve Yapı Hortumları

Endüstriyel faaliyetlerin olması gerektiği gibi yapılması adına bazı makinelere ihtiyaç duyulur. Onlardan birisi de hidrolik, pnömatik ve yapı hortumları! İnsanlar; hidrolik ve pnömatik hortumlar arasındaki farkı merak ederler.

Hidrolik hortum; adından da tahmin edilebileceği üzere hidrolik sistemlerde kullanılır. Yağ ya da basınçlı su ile çalışan hidrolik sistemlerde kendisine yer bulması söz konusudur. Makine ve araçların hareketini sağlamak adına gerekli olan basınçlı enerjiyi sağlamak ile yükümlü olduklarının altını çizmeliyiz. Hidrolik hortum; çelik, alüminyum, paslanmaz çelik, kauçuk ve diğer malzemelerden imal edilebilir. Dayanıklı olduğunun altını çizmek gerekir. Buna ek olarak, farklı boyutlarda ve özelliklerde olması söz konusudur. İnsanlar; hidrolik hortum satın alırken ihtiyaç duydukları ürünün özelliklerine odaklanmalıdırlar.

Hidrolik, Pnömatik ve Yapı Hortumları Fiyatları

Hidrolik hortum; birden çok kullanım alanına sahiptir. Makine endüstrisi, otomotiv endüstrisi, havacılık endüstrisi, denizcilik endüstrisi, enerji endüstrisi ve diğer endüstriyel alanlarda kullanılmasına rastlanır. İnsanlar; tahmin edebileceğiniz üzere hidrolik hortum fiyatları hakkında bilgi almak isterler. Fiyatlar; hidrolik hortumun özelliklerine göre farklılık gösterir. Piyasada farklı endüstrilerde kullanılmaya müsait olan çok sayıda hidrolik hortum mevcuttur. Bu yüzden, her şeyden önce, hidrolik hortumun ne amaçla kullanılacağına bakılmalıdır. Ardından, söz konusu hortum hakkında piyasa araştırılması yapılmalıdır. Bilhassa hidrolik hortum satışı yapan markalardan fiyat teklifi talep edilebilir.

Hidrolik Hortum Metre Fiyatı

Hidrolik hortum satın almayı düşünenler; bilhassa hidrolik hortum metre fiyatı ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorlar. Bu noktada, internet üzerinden hidrolik hortum satışı gerçekleştiren siteler ziyaret edilebilir. 2023 yılının Mart ayında olduğumuz şu günlerde 3R2 hidrolik hortum 30 bar için bin 419 TL istendiğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, 21/2 R2 hidrolik hortum 40 bar için 925 TL istenmesine rastlanır. Bu iki örnekten de anlaşılabileceği üzere hidrolik hortum metre fiyatı üzerinde etkili olan farklı faktörler vardır. Hidrolik hortum kelepçesi fiyatları da değişkenlik gösterir. Ancak, fiyattan ziyade ürünün kalitesi ve yapılacak uygulamaya uygun olup olmadığı hususları göz önünde bulundurulmalıdır.

Hidrolik Hortum Ölçüleri

Hidrolik hortum hakkında merak edilen bir diğer husus ölçüler! İnsanlar; Google’da hidrolik hortum ölçüleri hakkında bilgi alabilmek adına araştırmalar yapıyorlar. Hidrolik hortum ölçülerinden şu şekilde bahsedilebilir:

 • Çap: Tahmin edilebileceği üzere çeşitli çaplara sahip hidrolik hortum modelleri vardır. Hidrolik hortum; uygulamanın gereksinimlerine göre seçilmelidir. Bu konuyu birkaç örnek ile açıklamak mümkün! Büyük makine veya araçlar için genellikle büyük çaplı hortumlar kullanılır. Ancak, küçük makine ve araçlar için küçük çaplı hortumlardan yararlanılır.
 • Basınç: Hidrolik hortum ile ilgili en önemli hususlardan birisi de kesinlikle basınç! Hortumlar; birtakım basınçlara uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Tıpkı çapta olduğu gibi basınçta da uygulamanın özelliklerine uygun bir seçim gerçekleştirilmelidir. Bu konuyu da bir örnekle açıklamak mümkün! Yüksek basınçlı uygulamalar için tahmin edebileceğiniz üzere dayanıklı hortumlara ihtiyaç duyulur. Düşük basınçlı uygulamalar için ise hafif hortumlardan yararlanılır.
 • Sıcaklık: Çap ve basınç kadar önem taşıyan bir diğer husus sıcaklık! Hidrolik hortum; farklı sıcaklık seviyelerinde sorunsuz bir şekilde çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Uygulamanın gereksinimlerine yüzde yüz uygun bir hidrolik hortum tercih edilmelidir. Yüksek sıcaklıklı uygulamalar için dayanıklı hortumlara gerek duyulur. Bunun yanı sıra, düşük sıcaklık uygulamalar için hafif hortumlardan yararlanılır.

  Hidrolik, Pnömatik ve Yapı Hortumları Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Hidrolik hortum satın almayı düşünenlerin farklı hususlara dikkat etmeleri şarttır. Her şeyden önce, hidrolik hortumun sağladığı avantajlardan haberdar olunmalıdır.

 • Hidrolik hortum; yüksek kuvvet özelliği ile dikkat çeker. Yüksek basınçlı sıvıları taşımalarından dolayı araçlar ve makine için güçlü kuvvetler sağlamaları söz konusudur.
 • Esneklik; hidrolik hortumun sunmuş olduğu avantajlardan birisidir. Hidrolik hortum; hareketli parçaların hareketini sağlamak amacıyla kullanılır. Makine ve araçlar için esnek olması söz konusudur.
 • Hidrolik hortumun dayanıklı olup olmadığı fazlasıyla merak edilir. Hidrolik hortum; son derece dayanıklıdır. Çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum gibi malzemelerden yapılmış olmasıyla dayanıklı olduğunu ispat eder.
 • Bu ürünlerin bakım ihtiyacının olup olmadığı da merak edilen bir diğer husustur. Hidrolik hortumun bakım işlemleri sorunsuz bir şekilde yerine getirildiği takdirde uzun ömürlü olacağının altını çizebiliriz.
 • Son olarak, hidrolik hortum; kontrol vaat eder. Bir başka deyişle, hidrolik hortum sayesinde makine ve araçların hareketi kolayca kontrol edilebilir.

  Hidrolik hortum seçerken aşağıdaki hususlara önem verilmelidir:

 • Her şeyden önce, makinenin çalışma basıncına uygun bir hortum satın alınmalıdır.
 • Makinede kullanılan sıvılar ile yüzde yüz uyumlu olan bir hidrolik hortuma ihtiyaç duyulur.
 • Doğru boyut seçimi son derece önemlidir. Çünkü, bu sayede, sıvı taşınması sırasında oluşan ve istenmeyen sürtünmeyi önlemek mümkün hale gelir.
 • Çalışma sıcaklığı da son derece önemli bir ayrıntıdır. Bilhassa ısıya dayanım kriterine bakılmalıdır. Hidrolik hortum; sistemin meydana getirmiş olduğu ısının kompanse edilmesi adına hidrolik soğutucuları destekleyecek nitelikte olmalıdır.