Sanayi Sektörünün Özel İlan Sitesi
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
48 adet ürün bulundu

Elektrik enerjisinin farklı enerji tiplerine dönüştürülmesini sağlayan motorlar, sayfamızdaki kategoride sizlerle buluşturulur. Kullanım alanları ve sektörleri büyük bir çeşitlilik gösteren bu motorlar, kendi içerisinde de alt kategorilere ayrılır. Elektrik motorları, alternatif akımla ve doğru akımla çalışan tiplere sahiptir. Sanayiden olarak sizlerle buluşturduğumuz ilanlar arasında iki tip çalışma sürecine de sahip olan motorlar mevcuttur. Daha birçok alt kategori ve cihazların farklı özellikleri göz önünde bulundurularak belirlenmiş ayrışmalar bulunur. Sizin spesifik kullanım alanınız ve ihtiyaçlarınıza uygun cihaz tipine, ilanlara göz atarak ulaşmanız oldukça kolaydır. Sanayiden üzerinden aradığınız tüm elektrikli motorları hızlı şekilde bulabilir, karşılaştırmalar yapabilir ve ideal olana karar verebilirsiniz.

Elektrik Motorları Güçleri

Elektromotorların farklı özelliklerini ifade etmek için volt ve watt gibi güç birimleri kullanılır. Sayfamızdaki ilanlar arasında farklı miktarda güçlere ve çalışma kapasitelerine sahip elektrik motorları yer alır. 0,25 kw, 3 kw, 7,5 kw, 15 kw ve 22 kw, kategorimizden ulaşabileceğiniz seçeneklerden bazılarıdır. Tüm elektrik motorları ilanlarına göz atarak farklı güç kapasitelerine sahip cihazları görebilirsiniz. İlan içerisinde motorun teknik özellikleri ve güç miktarları ile ilgili gerekli bilgiler verilmemiş ise, satıcılarla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Güç miktarı arttıkça motorun çalışma kapasitesi de yükselir. Elde etmek istediğiniz performansa ve çalışma gücüne bağlı olarak farklı kapasitelerdeki motorlar arasından seçim yapabilirsiniz.  

Elektrik Motorları Fiyatları

Çalışma prensipleri ve güçleri, elektrik motorları fiyatlarının belirlenmesinde rol oynayan temel faktörlerdir. Ürünlerin sundukları ek özellikler, satıcılar tarafından göz önünde bulundurularak belirlenen fiyatlar sayfamızdaki kategoride sizlere sunulur. Bazı ilanlarda fiyat bilgileri genel olarak verilmiştir veya belirtilmemiştir. Bu motorların fiyatlarını kesinleştirmek ve belirlemek için satıcılarla konuşabilirsiniz. Sanayiden üzerinden ulaşabileceğiniz motorların, yüksek performansından faydalanmaya başlayabilirsiniz. Hiç kullanılmamış cihazların yanı sıra, oldukça az kullanılmış ve iyi kalitede bulunan motorlar da ilanlar arasında yer alır. Bu ikinci el elektromotorlar, diğerlerine oranla daha uygun fiyat aralıklarına sahiptir. İkinci el olan cihazların ne kadar süreyle kullanıldığı, herhangi bir hasarı olup olmadığı gibi özelliklerini satıcılardan öğrenebilirsiniz. İster hiç kullanılmamış ister az kullanılmış motorlara sahip olabilirsiniz.

 

24 Volt DC Motor

 

Düz akım elektrik enerjisini mekanik enerjiye çeviren DC motor doğru akım motorları olarak ifade edilir. Bu motorun çalışması statör ve rotorda ortaya çıkan manyetik akımın birbirini itmesi ve çekmesi ilkelerine göre gerçekleşir. Motorun imalatları motorun statorunun yapısına bağlı olarak elektro mıknatıslı ve sabit mıknatıslı şekilde yapılır. Bu iki tür arasında stator hariç yapısal olarak bir fark bulunmaz. Doğru akım motorlarında dönen ve duran kısımlar mevcuttur. Dönen kısım rotor, duran kısım ise statör olarak tanımlanır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi sonucunda motorlu ve elektronik sistemler günlük yaşamda önemli bir parça haline dönüşmüştür. Bu motorların kullanım alanları ve işlevleri farklılık göstermektedir. Genellikle motorlar mekanik enerji oluşturma özelliklerine göre dikkat çekmektedir.

 

24 Volt DC Motor Çalışması

Sıklıkla kullanılan 24 Volt DC motor çalışma prensibi motorun içerisinde bulunan sabit mıknatıslardan ve sargılardan akım geçmesi esasına dayanır. Bu enerji zıt yöndeki manyetik alan etkisi ile hareket eder. İlgili motor çeşidi çalışma prensibi sayesinde düz elektrik enerjisinin mekanik enerjiye dönüştürülmesi konusunda son derece etkilidir. Çalışma sırasında akım yönünün sabit mıknatısa sürekli ters yönde olması gerekir. Fırçalı motorlarda bu değişim fırça aracılığıyla gerçekleşir. Diğer fırçasız motorlarda ise akım yönünün değişimi için elektronik hız kontrol devresi kullanılır. Bunlar sayesinde motorun çalışması daha verimli hale gelecektir.

 

24 Volt DC Motor Özellikleri

Robotik sistemlerde yaygın olarak tercih edilen 24 Volt DC motor etkili, küçük ve ekonomik olmasıyla bilinir. Güç, şekil ve boyut gibi yönlerden farklı çeşitlere ayrılan bu motorlar güç, akım, yön, hız ve voltaj gibi özelliklere sahiptir. İstenilen özelliklere sahip yüksek torklu motor seçerken bağlantı kabloları kalın, şaftın ince olup olmadığına dikkat edilmelidir. Yaygın türlerden biri olan fırçalı motor kullanılırken basit bir çalışma prensibi ile karşılaşılacaktır. Oyuncak matkaplardan şarjlı el arabalarına kadar pek çok farklı alanda kullanılan bu motorlar uygun fiyat, kullanım kolaylığı ve basit sürücü devresi olması gibi avantajlı özelliklere sahiptir. Verim ve bakım gereksinimi motorun eksileri arasında yer alır.