SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
 • Kategoriler Üst kategoriye dön
 • Ülke
 • İl
 • Fiyat
  -
 • Video İçerenler
 • Ürün Durumu
 • İlan Durumu
13 adet ürün bulundu

Manşon

Apartman tesisatlarında sıklıkla ihtiyaç duyulan bir bağlantı aracı olan manşon, birçok farklı kullanım alanına sahip bir üründür. Büyük fabrikalardan küçük yaşam alanlarına kadar her türlü yerde ihtiyaç duyulabilmektedir. Kaynak yapılarak birleştirme yapılabildiği gibi kaynak gerektirmeyen ürün modelleri ve tesisat durumları da bulunmaktadır. Bu araçların köprü görevini gerçekleştirmesi için ek bir işleme ihtiyaç duyulup duyulmadığına tesisat tasarımınızı göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz.  

Paslanmaz özellik gösteren özel malzemelerden üretilmiş olan bu araçlar, oldukça dayanıklıdır. Tesisat içerişinde yüksek basınçta akan suya karşı sağlam özelliktedir. Ayrıca paslanmaz olması sayesinde, uzun vadede alacağı hasarlar minimum düzeyde olacaktır. Tüm bu özellikleri bir araya geldiğinde, uzun süreli bir kullanım süreci sunar. Ayrıca yüksek kalitedeki özellikleri, kullanım süreci boyunca ihtiyaç duyduğu bakımı minimum düzeye indirir. 

Manşon Nedir?

Devam etmesi gereken boruların birbiriyle bağlantısını sorunsuz şekilde sağlayan araçlara manşon denir. Bir köprü görevi üstlenen bu araç, boru tesisatının vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Sanayiden farkıyla sizlerle buluşturulan ürün seçenekleri, ihtiyaç duyduğunuz anda, gereken ölçülerdeki manşona sahip olmanızı mümkün kılar. Bu kapsamlı ürün yelpazesi içerisinde boru tesisatınıza uygun olana kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Satıcılarla direkt olarak iletişime geçmenize imkân tanıyan müşteri dostu site altyapımız sayesinde aklınıza takılan her türlü sorunun cevabına ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan bu ürünlerden faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz. Aradığınız ürünü bulduktan sonra siparişinizi internet üzerinden verebilir, böylelikle zamandan ve enerjinizden tasarruf edebilirsiniz.

Manşon Ölçüleri

Birçok farklı sektörde kullanılan bu aracın ölçüleri, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İkili manşon tasarımları farklı yön veya boyuttaki iki borunun birbiriyle olan bağlantısını sağlar. Dörtlü olanlar ise, bu görevi dört boru için gerçekleştirir. Tesisat sisteminize bağlı olarak köprü görevi görecek olan bu ürünler arasından ihtiyaçlarınızı karşılayanı tercih edebilirsiniz.

Redüksiyon, plastik, dirsek, kolon, galvanizli gibi farklı ürün modellerine bu sayfadan göz atabilirsiniz. Sitemiz aracılığıyla satıcıların sizlere sunduğu ürünleri görebilirsiniz. Tüm ürünleri sıralayarak detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Fiyat pazarlığı ve ürün hakkında daha fazla bilgi için satıcılarla kolayca iletişime geçebilirsiniz.

 

Manşon Çeşitleri ve Fiyatları

Pek çok farklı alanda, özellikle de boru tesisatlarında sıkça kullanılan, tüp veya boruların kaynaklı veya kaynaksız lehim kullanarak birleştirilmesine yardımcı olan bağlantı elemanları manşon olarak adlandırılmaktadır. İçerisinde yer aldığı tesisatın türüne bağlı olarak manşon ve borunun birbirine kaynakla tutunması mümkün olurken, iki elemanın karşılıklı uçlarının dişli bir yapıda olması da birleşmeyi sağlayabilmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere manşon seçimlerinde kullanım alanı ve amacı en önemli kriterlerden olmakta, ihtiyacınız olabilecek tüm dizaynlar ise Sanayiden.com ilanlarında en ekonomik fiyat seçenekleriyle yerini almaktadır.

Kullanım Alanına Göre Manşon Çeşitleri

Tecrübe veya uzmanlık gerektirmeksizin son derece hızlı ve pratik bir şekilde kurulabilen manşonların evlerdeki tesisatlardan dev endüstriyel projelere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olduğundan bahsedilebilir. Farklı uzunluklarda boru kullanılmasını gerektiren tesisatlarda boru bağlantısıyla transferin gerçekleşmesi sağlanmakta, tek borunun yeterli olmadığı yerlerde çoklu boru kullanımı için manşonlarla bağlantı kurulmaktadır. Tesisatın basıncı arttıkça veya çapı büyüdükçe buna bağlı olarak manşonların da kalınlığı veya uzunluğuna ilişkin gereklilikler değişmekte, haliyle manşonları çeşitli ebatlarda bulmak mümkün olmaktadır.

Sıklıkla dış görünüm benzerliğinden dolayı farkları merak edilen nipel ve manşon yapısal özellikler yönünden birbirinden ayrılmakta, tesisat bağlantılarını sağlamak için kullanılan manşonların dişli bir yapıya sahip olduğu görülürken nipeller ise dış taraflarında diş açılarak imal edilmektedir.

Yalnızca kullanım alanına değil, aynı zamanda üretiminde kullanılan malzemeye göre de farklı alternatifleri bulunan manşon çeşitleri;

 • Galvanizli
 • Paslanmaz
 • U-PVC
 • Siyah
 • PPRC

olarak kategorize edilebilmektedir. Ortamın şartlarına, basınç faktörüne veya diğer fiziksel etkilere dikkat ederek doğru ürünü bulmak mümkün olmaktadır. Tesisat sistemlerinde birbirine bağlanması gerekli görülen borular veya tüpler çap bakımından birbirinden farklı olabilmekte, bu durumda ise tek tip manşon yerine redüksiyon tip manşonun çözüm olarak görülmesi mümkün olmaktadır. Dişli bir yapı yerine soket kaynaklı olan modeller de yine boruların sabitlenmesinde sıkça kullanılmakta, boru girişine kaynak yapılarak sabitlenen çeşitlerse bir diğer sık tercih konusu olmaktadır.

Bahsedilen tüm büyük veya küçük çaplı seçeneklerin yer aldığı Sanayiden.com sayfaları ise aradığınız her çeşidi en uygun fiyat avantajları inceleyebileceğiniz tek adres olmakta, uzun ömürlü ve sorunsuz tesisat bağlantılarında kullanmak isteyeceğiniz tüm güvenilir kalitede manşon için sayfalarımızdaki turunuza başlamanız yeterli olmaktadır.