SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
110 adet ürün bulundu

Elektrostatik Toz Boya

Bilindiği gibi arabalar veya beyaz eşyalar pürüzsüz bir boyaya sahiptirler. Bu sebeple göze hoş gelen güzel bir görüntüleri vardır. Bu boyalar elektrostatik toz boya ile yapılır. Özel bir teknik ile yapılan bu boya işlemlerinde toz taneleri direk olarak zemine yapışır ve ortaya mükemmel bir görünüm çıkar. Daha sonra kullanılan parlatma veya koruma ürünleri ile ürünlerin son hallerini almaları sağlanır. Özel bir püskürtme tabancası ile yüzeye püskürtülen bu boya solvent gerektirmez. Yapılan boya işlemlerinden sonra istenen görünümlerin elde edilmesi için genellikle fırınlama işlemleri yapılır ve boyanın yüzeyde kalıcı olmaları sağlanır.

Elektrostatik Toz Boya Kabini

Elektrostatik toz boya işlemleri genellikle kapalı alanlarda yapılır. Çünkü yüzeye de yabancı bir madde olmamalıdır. Aksi takdirde istenen sonuç alınamaz ve pürüzlü bir görünüm oluşur. Bu sebeple yapılacak boya işlemleri için elektrostatik toz boya kabini kullanılır. Bu kabinlerin içleri toz, kıl veya buna benzer yabancı maddelerden tam olarak izole edilir. Bu sayede boya işlemlerini yapan kişiler istedikleri sonucu kolay bir şekilde alabilirler. Yapılan boya işlemleri için bu kabinlere giren kişiler aynı zamanda kendileri de koruyucu kıyafetler giyerler. Bu sayede tam olarak istenen özelliklere sahip kusursuz bir boya işlemi yapılabilir. Kabinlerin boyutları farklı ebatlarda malzemelerin boyanabilmeleri için mutlaka uygun olmalıdır.

Toz Boya Fırını

Toz boyaların yüzeylere yapışmaları ve aynı zamanda kalıcı olabilmeleri için belli bir oranda ısıya maruz kalmaları gerekir. Bunu sağlamak için boya işlemlerinden sonra belli bir süre boyunca toz boya fırını içinde bekletilmeleri gerekir. Bu fırınlar farklı derecelerde ısılara sahip olmalıdırlar. Arabalardan beyaz eşya parçalarına kadar birçok farklı boyalı malzeme bu tarz fırınlarda bekletilir. Isınma sonucunda boya taneleri yüzeye kalıcı olarak yapışır ve bir daha o yüzeyden kopmamaları sağlanır. Ancak bu ısıtma işlemleri mutlaka bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Gereğinden daha fazla fırınlama yapmak boya işlemlerinin istenen özellikte olmamasına neden olabilir. Bu sebeple işlemleri yapacak olan kişilerin hangi malzemeleri ne kadar sürede ne kadarlık bir ısıda fırınlamaları gerektiğini bilmeleri çok önemlidir.

Toz Boya Robotu

Toz boya işlemleri genellikle boya tabancaları ile ve insan emeği ile yapılır. Ancak son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan toz boya robotu ile bu işlemler çok daha kolay bir hale geldi. Boya işlemlerini tek başlarına yapacak şekilde dizayn edilen bu cihazlar boya yapılacak olan yüzeylerin her noktasına eşit oranda boya atarlar. Bu sayede insanların yaptıklarından çok daha kaliteli bir boya işlemi yapmış olurlar. Bu özelliklerinden dolayı son zamanlarda birçok işletmede kullanılmaya başlanmıştır. Elektrostatik toz boya, kabin, fırın veya robot gibi ekipmanlar hakkında güvenilir satıcılara ulaşmak istediğinizde sanayiden.com sizin içinde doğru bir adres olabilir.