SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
17 adet ürün bulundu

Zımpara Makinesi

 

Bir tür elektrikli el aleti olan zımpara makinesi yüzeylerin daha pürüzsüz ve yumuşak olması için kullanılır. Özellikle otomotiv ve ahşap sektöründe yaygın olarak tercih edilen bu makinelerin üst kısmına zımpara kağıdı yerleştirilir ve aslında bu kağıt bütün işlemi gerçekleştirir. Otomotiv sektöründe kullanılan aletler genellikle sıkıştırılmış hava gücü ile çalışırken ahşap zımparalama çalışmalarında kullanılan makineler elektrik ile çalışır.

 

Yüzeylerde kusursuz bir görünüm elde etmek için tercih edilen zımpara makineleri daha az çaba ile daha yüksek performans sunar. Çeşitleri kıyaslandığında havalı olan modellerin fiyatı elektrikli olanlara göre daha yüksektir. Bunların yanı sıra bir de el tipi olan makineler vardır. Bu makineler özellikle büyük yüzeyler ve hareketli taşlama için daha fazla tercih edilir.

 

Zımpara Makinesi Alırken Ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zımpara makinesi almak istenildiğinde rotasyonlu ve açılı frenlerde fren bulunmasına dikkat edilmelidir. Kullanım sırasında zımpara kağıdı koyarken yapıştırıcı ve sprey kullanılmamalı, tercih edilen ürün kolay temizlenebilir olmalıdır. Aynı zamanda bakımı rahat yapılan makineler kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Daha önce herhangi bir işlem görmemiş olan yüzeyler zımparalanmak istendiğinde alet metalin ya da tahtanın ebatlarına göre hareket ettirilmelidir. Diğer yüzeylerde ise oval hareketlerle işlem tamamlanmalıdır. Farklı malzemeler için zımpara yaparken aynı zımpara fitilleri kullanılmamalıdır. Zımpara kum kalınlıkları seçilirken malzeme ve yapılacak olan işlem dikkate alınmalıdır. Bunların yanı sıra kullanım sırasında güvenlik önlemlerine uyulması da ihmal edilmemelidir. Bu amaçla eldiven ve koruyucu gözlük takılmalı, güvenli olan kıyafetler giyilmelidir.

 

Zımpara Makinesi Çeşitleri Ve Fiyatları

En çok tercih edilen zımpara makinesi çeşitleri arasında fırça zımpara makinesi, titreşimli zımpara makinesi, yüzey zımpara makinesi, eksantrik zımpara makinesi, kenar zımpara makinesi, profil zımpara makinesi, disk zımpara makinesi, bant zımpara makinesi gibi farklı makineler mevcuttur. Bu çeşitlilik sebebiyle uygulanan zımpara makinesi fiyatları da farklılık gösterir. Her bütçeye uyacak fiyat seçeneklerimiz sayesinde ihtiyacınız olan ürünü hemen mağazamızdan tedarik edebilirsiniz. Ürün seçimi yaparken dilerseniz online destek alabilir ya da teknik özellikleri kıyaslayarak modele karar verebilirsiniz.