SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
3 adet ürün bulundu

Oring Çeşitleri ve Fırsatları

O-ring yani farklı bir yazımla oring mekanik sızdırmazlık amacıyla kullanılan ve adını O şeklindeki bir yuvarlak olmasından alan elemanlardan biridir. Ara yüzüne conta yerleştirmek, yiv içerisine yerleşen iki veya daha fazla kısmında arasında sıkıştırılmış bir birleşme elde etmek için tasarlanmış olan bu elemanlar, pompa şaftları ve hidrolik silindirler gibi dönen yüzler arasında göreceli hareketliliğe sahiptir. Hareketli eklemler arasında yağlamaya gerek duymaksızın düşük maliyetle aşınmayı azaltmak için kullanılan oring çeşitleri, sistemleri ucuz ve kolay kılmak ya da montaj aşamasını güvenilir ve basit kılmak adına önem taşımaktadır.

Oring Kullanım Avantajları

Pek çok makine tasarımında sızdırmazlık elemanı olarak yer alan en popüler malzemelerden biri olan oringin onlarca megapascal değerinde basıncı karşılayabilmesi mümkündür. Bazı durumlarda da yedekleme halkalarıyla birlikte kullanılarak güvenliği arttırmak için tercih edilen bu elemanlar, öngörülebilir deformasyonları önlemede oldukça etkilidir.

Montaj sırasında mekanik açıdan sertlik gerektiren ve böylece conta yüzleri arasındaki irtibat noktalarına özel tasarlanarak sızdırmazlık sağlayan oring malzeme yönünden geniş bir çeşitlilik sunmakla birlikte standart boyutlarda karşımıza çıkmakta, ancak uygulama alanına bağlı farklı boyut alternatifleri de bulunmaktadır. Üreticiler için tasarımların en yaygın ve en önemli unsurlarından biri olan oringin lokal stresi karşılayabilmesi için mükemmel sonuçlar sağlaması gerekmekte, bu noktada doğru malzeme ve tasarım seçimi önemli olmaktadır.

Uygulama içi sıcaklığa dirençli olup basınç karşısında sızdırmazlık sağlayan ve yağlama gereksinimini ortadan kaldıran oring çeşitleri, miktar ve maliyet esaslı düşünüldüğünde ideal kalite doğrultusunda seçim yapılması koşuluyla yapı içinde ne kadar eşsiz bir öneme sahip olduğunu gösterir. İdeal kalitede ürünü bulmak kadar yapı özelinde gerekli görülen nitelikleri sunacak olan doğru boyut ve malzemeyi belirlemiş olmak da önemlidir. Nitril, silikon, florokarbon, perfloroelastomer, etilen propilen, neopren ve poliüretan gibi yaygın türleriyle bilinen bu elemanlarda en doğru seçimi yapmak içinse ihtiyacınız olan tüm seçenekleri en uygun fiyatlarla bulabileceğiniz yer ise Sanayiden.com olmaktadır. Tüm oring seçeneklerini inceleyerek yapıya özgü ihtiyaçları güvenle karşılamak isteyenlerin buluşma noktası olan Sanayiden.com sayfaları, bu yaygın ve avantajlı elemanlar için aradığınızı bulmada en iyi destekçiniz olmaktadır.