SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
447 adet ürün bulundu

İş Makineleri

İnşaat alanlarında veya benzeri yerlerde işlerin daha hızlı ilerlemesini sağlamak için iş makineleri kullanılır. Farklı özellikleri ve tasarımları ile ağır işlerin insan gücüne gerek kalmadan tamamlanmasını sağlayabilirler. Her biri farklı işler için üretilen bu makineler sayesinde taşıma, yükleme, boşaltma, kırma veya kazma gibi işlemler kolay bir şekilde yapılabilirler. Aynı işlemlerin yapılması için farklı tasarımlara sahip olarak üretilmiş birçok farklı makine bulunabilir. Bu makineler insan gücü ile yapılması olanaksız olan işlerin yapılması için kullanılırlar. Bazıları çok ağır olabildiği için kullanıldıkları alanlara farklı nakliye araçları ile götürülürler. Aynı zamanda farklı kullanım şekilleri olabildiği için doğal olarak kullanacak kişilerin gerekli yetki belgelerine sahip olmaları gerekir.

İş makineleri denildiği zaman akıllara birçok farklı seçenek gelir. Bu makineler özel olarak üretildikleri gibi aynı zamanda kullanıldıkları alanlarda kimi zaman bazı güvenlik tedbirlerinin alınması gerekir. İnşaat alanlarında en çok kullanılan iş makineleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Kamyon
 • Dozer
 • Kepçe
 • Ekskavatör
 • Beko loder
 • Forklift
 • Greyder
 • Asfalt makineleri
 • Silindir
 • Vinç
 • Tünel açma makineleri

Bu makineler ile yapılmazı zor olan işlemler kısa zaman içinde tamamlanır ve en ağır işler dahi güvenli bir şekilde biter. Bu sayede insan emeğine gerek kalmaz ve ağır işler için hem emek hem de zaman kazancı sağlanabilir.

En Çok Kullanılan İş Makineleri Nelerdir?

İnşaat alanlarında yapılan bazı işlemler çok zor olabildikleri gibi aynı zamanda bu işlemler için insan gücü yeterli olmayabilir. Özellikle yükleme, kazma, kırma ve buna benzer işlemler için doğal olarak güçlü ve büyük makineler kullanmak gerekir. Bu makinelerin kullanım alanları çok farklı olabildiği gibi aynı zamanda tasarım olarak da birbirlerine benzemeyebilirler. Kullanıldıkları alanlarda büyük kolaylık ve pratiklik sağlamaları sebebi ile her türlü inşaat veya iş sahasında farklı iş makineleri ile karşılaşabiliriz. En çok kullanılan ve en çok rastladığımız iş makineleri arasında kamyonlar, vinçler veya dozerleri sayabiliriz. Özellikle dozerler birçok farklı işlem için kullanılabilirler. Kol uçlarına takılan farklı ekipmanlar sayesinde kazıcı, kırıcı veya delici görevi görebilirler.

İş makinelerinden bazıları büyük ebatları ve ağır olmaları sebebi ile trafiğe çıkamazlar. Bu sebeple kullanılacakları alanlara nakil işlemleri farklı araçlar kullanılarak yapılır. Paletli greyder veya vinç gibi makineler bunlardan bazılarıdır. İş makineleri kullanacak olan kişilerin bu makineler hakkında eğitim almaları ve aynı zamanda gerekli yetki belgelerine sahip olmaları gerekir. Bu makinelerin bilinçsiz kişiler tarafından kullanılmaları hem riskli hem de yasaktır. Bu makineleri kullanmak isteyen kişiler farklı firmalardan kiralama yollarını kullanabilirler. Birbirinden farklı iş makineleri veya ekipmanları hakkında bilgi almak istediğinizde sanayiden.com sitesinden her türlü bilgiyi alabilir ve farklı satıcılar ile iletişime geçebilirsiniz.

İş Makineleri Fiyatları

Sanayiden.com' da iş makineleri kategorisinden çeşitli iş makineleri ilanlarına ulaşabilirsiniz. Aradığınız kiralık iş makineleri veya aradığınız satılık iş makineleri ilanları bulunan birçok firma ile iletişime geçebilirsiniz. Buna ek olarak en uygun fiyatlı iş makineleri ilanlarını sanayiden.com'da bulunan ilanlar arasından karşılaştırma yapabilirsiniz.

 

 

iş makineleri, kiralık iş makineleri, ikinci el iş makineleri, kiralık makine fiyatları, satılık iş makinesi fiyatı, sıfır iş makineleri, greyder, forklift, kiralık forklift, ikinci el forklift, dozer, ekskavatör, vinç, kiralık vinç, halatlı vinç, iş makineleri yedek parça, iş makineleri yedek parça fiyatları, sondaj makineleri, ağır vasıta yedek parça, ağır vasıta yedek parça fiyatları