SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
137 adet ürün bulundu

Vinç

Farklı yüklerin taşınması ve farklı yüksekliklere çıkarılması için vinç kullanmak en doğru seçenektir. Çok farklı tasarımları ile inşaat alanları veya limanlar gibi büyük yüklerin taşınması gereken yerler için vazgeçilmez ekipmanlardır. Sahip oldukları mekanizmalar ile en zor işlerin kısa zamanda ve daha güvenli bir şekilde sona erdirilmesini sağlayabilirler. Özellikle insan gücü ile taşınması olanaksız olan yükler için kesinlikle doğru özelliklere sahip olan vinç modellerini kullanmak gerekir.

Vinç Makine

Vinç makine modelleri iş alanlarında çok ağır yüklerin bir noktadan farklı bir noktaya taşınması için çok önemlidirler. Bu makineler aynı zamanda yükleme ve boşaltma işlemleri içinde kullanılırlar. Farklı tasarımları olabilen vinçler kimi zaman direk olarak bir operatör tarafından kullanılabilirken kimi zaman ise otomatik olarak çalışabilirler. İnşaat alanlarında gördüğümüz yüksek kule vinçler ile limanlarda gördüğümüz doldurma ve boşaltma yapan vinçler farklı tasarımlara sahip olmalarına rağmen aynı amaç için kullanılırlar.

Elektrikli Vinç

Elektrikli vinç modelleri az enerji ile çalışan ve aynı zamanda küçük çaplı işlemlerde kullanılan vinç modelleridir. 1 ton altındaki yüklerin taşınabilmeleri için özel olarak üretilen bu vinç modelleri sayesinde enerji tasarrufu sağlanabilir. Bu sayede kullanıcılar iş sahalarındaki küçük çaplı taşıma veya yükleme işlemlerini zorlanmadan yapabilirler. Farklı tasarımları ve aynı zamanda tüketim oranları olabilen bu ürünleri temin etmek isteyen kişiler yapılacak işin niteliklerine göre doğru seçimler yapmalıdırlar. Belirli zamanlarda batarya değişimlerinin yapılması gereken bu vinç modelleri son yıllarda birçok alanda karşımıza çıkmaktadır.

Tavan Vinci

Bilindiği gibi özellikle fabrikalar, atölyeler ve buna benzer işletmelerde ağır malzemelerin bir noktadan bir noktaya taşınabilmesi büyük bir ihtiyaçtır. Bu işlemlerin insan gücü ile yapılması mümkün olamadığı için doğal olarak tavan vinci kullanmak en doğru seçenek olabilir. Tavana monte edilen raylar üzerinde ileri geri veya yukarı aşağı hareket edebilen bu vinçler bir kişi tarafından kumanda aracılığı ile yönlendirilirler. Kumanda üzerinde yer alan butonları kolayca kullanabilen operatörler bu sayede hem insan emeğine gerek kalmayan hem de daha güvenli hale gelen işlemler yapabilirler. Bu sebeple tavan vinci artık her türlü işletme için vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Kollu Kaldırıcılar

Kollu kaldırıcı tıpkı vinçler gibi yüksek alanlara ulaşmak için tasarlanan ekipmanlardır. Ancak bu makineler ile yük değil insanların taşınması amaçlanır. Yüksek alanlarda güvenli bir şekilde çalışma olanağı sağlayabilen bu makineler kimi zaman bir kamyona monte edilebilirken kimi zaman ise bir platform şekilde tasarlanabilirler. Bir veya birkaç kişinin aynı anda taşınabilmesini sağlayan bu makineler sayesinde güvenli çalışma alanları oluşturulabilir. 20 – 30 metreye kadar yükselebilmeleri sebebi ile oldukça kullanışlı makinelerdir. Tüm vinç modelleri hakkında güncel fiyat bilgilerini almak istediğinizde sanayiden.com sitesi sizin için doğru bir adres olabilir.