GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
103 adet ürün bulundu

Giyotin Makas

 

Kağıt kesme makinesi olarak da adlandırılan giyotin makas günlük yaşamda kullanılan standart makaslar ile benzer özelliklere sahiptir. Özellikle kırtasiyeler ve matbaalar tarafından tercih edilen bu ürün marka ve model yönünden farklılık gösterir. Zamandan tasarruf sağlaması amacıyla kullanılan giyotin makas çift bıçaklıdır. Hareketli ve sabit olmak üzere iki kısma ayrılan bu bıçaklarda üstteki hareketli alttaki ise sabit şekildedir. Kesilecek olan sacın özelliğine bağlı olarak ili bıçak arasında boşluk vardır. Bilgisayar sisteminin gelişme göstermesiyle birlikte kesimler bilgisayar ile gerçekleştirilir. Yapılan giyotin makas kesim metale ilişkin verilerin bilgisayar ortamına girilmesiyle olur. Bilgisayar sayım yönetimi ile metalin ne kadar kesileceği belirlenir. Bu nedenle giyotin makasın kesme kapasitesi oldukça geniştir. Bu nedenle üretim ölçüleri de farklılık gösterir. Böylece hata olmadan seri üretim gerçekleşebilir.

 

Giyotin Makas Kullanımı

Farklı imalat endüstrilerinde geniş kullanım alanına sahip olan giyotin makas perakende ya da toptan ürün tasarım için tercih edilebilir. Bunun yanı sıra üretim ya da metal işleme atölyelerinde metal ürünlerin daha verimli üretilmesi için de kullanılabilir. Bu sayede giyotin makas yeni plazma kesimi içeren bir alet setinin parçası haline dönüşebilir. Günümüzde üretim sürecinin önemli bir bölümü teknolojik gelişmelerle birlikte otomatik hale gelse de manuel makinelerde insan emeğine gerek duyulur. Kullanılan giyotin makas ile bu tür işlemler daha güvenilir hale gelir. Metal sacların farklı alanlardaki müşterilere özel hale gelmesini sağlayan giyotin makas kullanımı sert metalin daha rahat kesimini mümkün hale getirir. Kısa süre içerisinde hatasız kesim imkanı sunan bu ürün milimetrik kesimler yapmaya yardımcı olur.

 

Giyotin Makas Çeşitleri

A4 kağıdı A5 kağıda çevirebilme gibi özelliklere sahip olan giyotin makas kendi içerisinde kw trio giyotin A4, rubenis giyotin metal A4, maped sürgülü giyotin A4 universal, maped kollu giyotin A4 universal ve maped expert a3 16 sayfa kollu giyotin gibi çeşitlere ayrılır. Bu ürünler arasından seçim yapmadan önce giyotin makas fiyatları ve modelleri birbiriyle kıyaslanmalı, ihtiyaca uygun olan tercih edilmelidir. Böylece bütçeyi zorlamadan giyotin makas çeşitleri arasından istenilen ürün satın alınabilir.