SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
39 adet ürün bulundu
  • 1
  • 2

Daha Ağır Şeyleri Kaldırmak İçin En İyi Ekipman Nedir?

Bugün piyasada çok çeşitli kaldırma ekipmanları bulunmaktadır.

Kaldırma ekipmanı türleri iki kategoriye ayrılabilir: manuel ve elektrikli. Manuel kaldırma ekipmanı, ağır nesneleri kaldırmak için ellerle kullanılırken, elektrikli kaldırma ekipmanı, ağır nesneleri kaldırmak için elektrik kullanır.

Belirli bir görev için en iyi kaldırma ekipmanı türü, kaldıracağınız ağırlığın miktarına ve ellerinizin gücüne ve becerisine bağlı olacaktır. Aşağıdaki bölümler, bir sonraki işiniz için doğru tipte kaldırma ekipmanı seçmenize yardımcı olacak genel bir kılavuz sunmaktadır.

Uygun bir kaldırma tertibatı seçmek söz konusu olduğunda, ne tür nesneleri kaldıracağınızı anlamak önemlidir. Örneğin, asansörlerinizi kutuları veya kayaları kaldırmak için kullanmayı planlıyorsanız, bunları yalnızca yüzme veya spor yapmak için kullanmayı planladığınız duruma göre daha ağır bir halter ekipmanına ihtiyacınız olacaktır.

Ancak, bu akılda tutulsa bile, farklı tipte kaldırma araçları seçilirken uyulabilecek bazı genel kurallar vardır:

-Giyilebilir dişlilerin kapasitesi 22 kg'dan (50 pound) fazla olmalıdır.

-22 kg'ın (50 libre) üzerindeki ağırlıklarla çalışırken her zaman eldiven giyilmelidir.

-Pürüzlü yüzeylerden veya diğer insanlarla temastan kaynaklanan yaralanmalara yol açabileceğinden, ağırlık kaldırırken dolgulu üst vücut giysileri kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, 22 kg'ın (50 libre) üzerindeki ağırlıklar kaldırıldığında üst gövde çevresinde yumuşak dolgu kullanın ve ayakkabıların içinde kapalı hücreli köpük dolgu kullanın

kaldırma ekipmanları

ikinci el kaldırma ekipmanları

satılık kaldırma ekipmanları

2.el kaldırma ekipmanları

kaldırma ekipmanları fiyat

hırdavat kaldırma ekipmanları