Sanayi Sektörünün Özel İlan Sitesi
Yapı İnşaat

Tarım ve gıda sanayi makineleri arasında yer alan 3 tonluk su tankeri sulama makinesi kategorisinde satışa sunulur. Suyun bir yerden alınıp başka bir yere güvenle transfer edilmesinde rol oynayan bu tankerler üstün teknoloji ile donatılmıştır. Suyun taşınmasının yanı sıra farklı kullanım amaçları da olan tankerler yangın ve benzeri doğal afetlerin kontrolü, yol temizliği ve sulama gibi alanlarda yaygın olarak kullanılır.

Tarım & Gıda

İlaçları bitkinin üzerine yayan makineler ilaçlama motoru olarak isimlendirilir. Tarımsal gıdaların insanlara daha sağlıklı şekilde ulaştırılmasına aracılık eden bu makineler özellikle çiftçiler açısından kolaylık sağlar. Günümüzde hijyen amaçlı da sıklıkla tercih edilen ilaçlama motoru dezenfektan ya da evdeki sineklerin giderilmesi için de kullanılabilir. Özellikle püskürtmeli olan modeller diğer türlere göre daha fazla talep edilir.

Yapı İnşaat

Geniş bir yelpazeye sahip olan inşaat malzemeleri yapı çalışmalarının sorunsuz şekilde yürütülmesini sağlar. Doğru şekilde seçilen yapı malzemeleri yapım işlerinin daha verimli şekilde ilerlemesine katkıda bulunur. Bu malzemeler kendi içerisinde kaba inşaat malzemeleri, kalıp malzemeleri, platform, iskele ve korkuluklar, çelik profil ve sac levhalar, iş güvenlik ve kişisel koruyucu malzemeler, yapı kimyasalları, su, ısı ve ses yalıtımı malzemeleri, ince inşaat malzemeleri, altyapı malzemeleri, metal ve paslanmaz malzemeler, çatı ve dış cephe malzemeleri gibi çeşitlere ayrılır. El aletleri ve ekipmanlar da bu kategoride değerlendirilmekte olup her ihtiyaca ve kullanıma uygun seçenekler mevcuttur. Bunlar arasından hem ekonomik hem de kullanışlı olan parçalar tercih edilmelidir.

Elektrik & Enerji

Hayati öneme sahip olan enerji türleri arasında yer alan elektrik günlük yaşamda bazı anlarda kesintiye uğrar. Bu kesinti dönemlerinde elektrik kullanımının yapay yollarla devam edebilmesi için kullanılan makine jeneratör olarak isimlendirilir. Herhangi bir enerji türünü elektrik enerjisine çeviren makine olarak ifade edilen jeneratör özellikle doğal gazlı, benzinli ve dizel olarak kullanılır. Kendi içerisinde alternatör ve kendi içinde mekanik enerjiyi oluşturan kısım olmak üzere iki bölümden meydana gelir. Satılık jeneratör ilanları incelenirken bu kısımların teknik özellikleri incelenir.

Oto & Y. Parça

Araçlarda eskimiş ya da artık görevini yerine getiremeyen parçaların yerine koyulabilecek parçalar araba parçaları olarak isimlendirilir. Parça üreticileri ya da araç firmaları tarafından üretilen bu parçalar araç türüne göre kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Özellikle aksesuar parçaları, mekanik parçalar, elektronik parçalar ve kaporta parçaları en fazla tercih edilen kategoriler arasında yer alır. Bunlara ait seçeneklere oto yedek parça ilan sayfalarından ulaşmak mümkündür.

Hortum & Boru
Farklı ebat ve şekillerde üretilen paslanmaz hortum çeşitleri sahip olduğu bileşenler sayesinde son derece kullanışlıdır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olan bu hortumlar ortalama 1450 derecede erime noktasına sahiptir. Dış kısmında yer alan kaplama ürünü daha korunaklı hale getirir fakat genellikle yangına karşı koruyucu değildir. Bu dış kısmın asıl amacı hortumu temizlik kimyasallarına karşı koruması ve yangın sırasında zararlı kimyasalları ortama vererek solunum riski meydana getirmemesidir.
Tarım & Gıda

İçerisinde birden fazla testeresi bulunan ve tomrukları şekillendirmeyi sağlayan tomruk biçme makinesi marangozluk alanında yaygın olarak kullanılır. Katrak ismiyle de bilinen bu makine daha az enerji harcayarak daima daha fazla performans sunar. Kullanım amaçları arasında mermer ocaklarından elde edilen moloz ve blokların mermer plakalarına çevrilmesi yer alır. En kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen tomruk biçme makinesi kullanıcısına birinci sınıf üretim keyfi sunar. Makinede bulunan salıncak kol sistemi ile titreşim minimum düzeye indirilir ve soğuk olan bölgelerde traverten moloz ve bloklar en az fire ile kalıp haline çevrilir. Bu sayede katrak makinesi daha verimli hale gelecektir. İstenen performansın alınabilmesi için makinenin güvenilir adreslerden satın alınması gerekir.

Makina

Sanayi sektöründe yaygın olarak kullanılan makineleri uygun fiyatlarda alıp karlı satmak için en uygun yöntem online mağazalar olacaktır. Ürün yelpazesinin geniş olması, cazip fiyatlar ve gün saat erişim gibi nedenlerle ürünlerden her biri satışa açıktır. İkinci el seçeneklerinin değerlendirilmesi sayesinde var olan makinelerin nakde çevrilmesi de mümkündür. Makina al ya da sat yapacak olanların güvenilir bir adres bulmaları yeterlidir.