SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
107 adet ürün bulundu

Santrifüj Pompa

 

Sıvı transferini gerçekleştiren santrifüj pompa endüstriyel alanda yaygın olarak kullanılır. Özellikle petrol tesisleri, ısıtma ve soğutma tesisleri, atık su tahliyesi gibi yerlerde öncelikli olarak tercih edilir. Yeterli özelliklere sahip olan pompa sıvının kapalı bir sistemde sirküle edilmesini ve basıncının artırılmasını sağlar. Basit bir çalışma prensibi ile çalışan bu pompalar hem ekonomik hem de kullanışlı olmasıyla bilinir. Çalışma şekli incelendiğinde pompanın içinde çark isimli döner kanatlar mevcuttur. Bunlar bir mahfaza içinde yer alır ve sıvı santrifüj kuvveti ile hareket ettirilir. Pompa temel olarak salmastra kutusu ve yataklardan meydana gelen sabit bir eleman ile şaft ve pervane içeren döner eleman şeklinde iki parçadan meydana gelir. Pompanın çalışması dairesel ve pervane gövde aracılığıyla kinetik enerji ile sıvının transfer edilmesidir.

 

Santrifüj Pompa Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düşük maliyetli çözümler sunan santrifüj pompa modelleri hafif yağlar, kimyasallar, çözücüler ve su gibi akışkanların pompalanmasını sağlar. Bu ürünü satın alırken pompalanması istenen sıvı miktarı, kullanım alanı, sıvının ne kadar mesafeye aktarılacağı, basma yüksekliği ve iniş derinliği gibi özelliklere dikkat etmek gerekir. Doğru şekilde tercih edilen santrifüj pompa asitler, yağlar, tarımsal ve evsel uygulamalar, su çözücüler, endüstriyel alanlar, organik maddeler, ince sıvıların pompalanması gibi amaçlarla kullanılabilir. Temel olarak bakıldığında bu pompalar düşük viskoziteli akışların olduğu her alan için uygundur.

 

Santrifüj Pompa Çeşitleri Nelerdir?

Teknik özelliklere bakıldığında santrifüj pompa çeşitleri kendi içerisinde salyangoz tipi ve jet tipi olmak üzere iki farklı gruba ayrılır. Aralarındaki en önemli farklardan biri iniş mesafesidir. Buna göre salyangoz pompalar maksimum altı metreye kadar iniş yapabilir. Jet pompalarda difizör ve enjektör bulunması sayesinde emiş mesafesi dokuz metreye kadar çıkabilir. Kullanım yeri açısından kıyaslandığında salyangoz pompalar bahçe ve tarla sulamaları için tercih edilir. Emiş gücü fazla olduğundan dolayı jet pompalarla daha basınçlı alanlarda işlem yapılabilir. Bu tarz ürünlerin temini konusunda uzun yıllardan bu yana hizmet veren firmamız daima ihtiyacınıza en uygun ürünleri size bulacaktır. Bu amaçla sitemizden teknik bilgi alabilir, sipariş verebilir ve ihtiyacınız olan her an profesyonel destek bulabilirsiniz.