SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
 • Kategoriler Üst kategoriye dön
 • Ülke
 • İl
 • Fiyat
  -
 • Video İçerenler
 • Ürün Durumu
 • İlan Durumu
27 adet ürün bulundu
 • 1
 • 2

Paslanmaz Çelik Avantajları

Demir alaşımı tipi ürünlerden biri olan paslanmaz çelik içerisinde farklı oranlarda Cr ve C elementleri içermekte, bu içerikleri sayesinde malzemelerin yüzeyinde oksitlenme yaşanmasını önlemekte, yani ürünleri ve yapısal yüzeyleri oksijenin zamanla gelişen etkilerinden korumaktadır. Çeliğin paslanmazlık değerini belirleyen Cr ve pasivasyon oranı yine seçimlerde belirleyici kriterlerden biri olmakta, farklı kullanım amaçlarına uygun sayısız şekil ve boyutta paslanmaz çelik ürünü ise keşfedilmek üzere sayfalarımızda sizleri beklemektedir.

Paslanmaz Çelik Çeşitleri

Ferritik, östenitik, martenzitik ve dublex yani ferritik – östenitik gibi farklı türleri bulunan paslanmaz çeliklerin tercih edilen türe göre gösterdiği faydalar da değişmektedir. Örnek vermek gerekirse düşük karbon içeren ve korozyona karşı orta düzeyde koruma sağlayan ferritik paslanmaz çelikler, kategorideki diğer türlerden östenitikler gibi kolayca şekil alamazlar.  Ferritik türünden ürünler manyetik özellikleri nedeniyle daha çok mutfak veya dekorasyon gereçleri ile otomobil ya da egzoz elemanlarında kullanılırlar.

Martenzitik paslanmaz çelik ise mukavemeti ve sertliği yüksek olup kırılganlığı fazla türlerdendir. Ameliyat aletlerinden bıçak üretimine kadar pek çok alanda tercih edilen bu çeliklerin bir diğer alternatifi de dublex adı verilen ferritik ve östenitik karışımı olmaktadır. Kaynak işlemlerinde başarılı sonuçlar veren ve kolay şekil alan bu paslanmaz çelik ürünler ise iki farklı yapının avantajlarını bir araya getirirler.

Yüzey yönünden satineli, fırçalı, mat, parlak ve ayna yüzey gibi çeşitleri bulunan bu ürünleri tek bir açıdan ele almak mümkün olmamakta, pek çok yönden değerlendirilebilecek sayısız seçeneği bulunmaktadır.

Genel olarak asitlere karşı dayanıklı oldukları kabul gören paslanmaz çelik ürünler, yüksek konsantrasyonlarda bazlara da aynı şekilde dirençli olabilmektedirler.  Şekil verilme yöntemine veya türüne bağlı olarak manyetik özellik de gösterebilen bu çelikler, ileride paslanmama özelliğinin yitirilmesine neden olabilecek kontamine birikintilerden arındırılmak üzere temizlenerek kullanılmayı gerektirmekte, bu durumda seneler boyu aynı kullanım rahatlığını sunabilmektedirler.

Sektöre, kullanım alanına veya kullanım amacına bağlı olarak pek çok farklı şekil, ürün formu veya boyutta bulabileceğiniz paslanmaz çeliğin hem en kaliteli hem en çeşitli versiyonlarını görmek için tek ihtiyacınız Sanayiden.com sayfaları olmakta, sayfamızda yer verilen tüm paslanmaz çeliklerde doğru tercihle birlikte memnuniyetiniz garanti altına alınmaktadır.