SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
55 adet ürün bulundu

Ensantrik Pres

En çok kullanılan pres makinelerinden biri olan eksantrik pres makineleri elektrik enerjisi ile çalışırlar. Bu makineler elektrikten aldıkları gücü mekanik enerjiye çevirirler. Oluşan dönme hareketi mekanik enerjiye çevrildiği zaman millerin dönmesini sağlar. Presleme işlemlerini yapan parçalar ise bu miller sayesinde harekete geçerek işlemlerin yapılmasını sağlarlar. Sanayi alanında en çok kullanılan pres çeşitlerinden biri olduğu gibi aynı zamanda çalışma mantıkları da oldukça basittir. Kullanıcılar pres işlemleri yapacakları malzemeler için kullanacakları kalıpları bağlarlar ve işlemlerine başlayabilirler. Çalışmaları için mutlaka güçlü elektrik kaynaklarına ihtiyaç duyan bu makineler çok yüksek güçler oluşmasını sağlayabilirler.

H tipi ve C tipi olarak farklı gruplara ayrılabilen bu makineler ile kesme, dilimleme, pul kesme, şekil kesme, yüzey düzleştirme, açık kalıpta dövme, katlama veya ağız bükme gibi işlemler yapılabilir. Malzemelerin üzerlerinde bu tarz işlemlerin yapılması için kullanılan eksantrik pres makineleri farklı oranlarda güç üretirler. Bu sayede farklı özellikleri olan metal malzemeler ile işlemler yapılmasına olanak tanırlar. Makineyi kullanacak kişilerin ayarların nasıl yapılacağını bilmeleri ve aynı zamanda gerekli güvenlik önlemlerini almaları çok önemlidir. Özellikle güvenlik gözlüğü, eldiven ve buna benzer güvenlik ekipmanları mutlaka kullanılmalıdır. Bunun yanında ellerin pres içinde kalmaması için çift butonlu makineler ile çalışmak çok daha güvenli olabilir.

Eksantrik Pres Nedir Ve Nasıl Çalışır?

Pres makinelerinin kulanım alanları ve kullanım amaçları çok farklı olabildiği gibi aynı zamanda bu makineleri kullanmak için yeterli bilgi ve birikime sahip olmak gerekir. Özellikle eksantrik pres makineleri gibi makineler çok yaygın olarak kullanılırlar. Elektrik enerjisini direk olarak mekanik enerjiye çeviren bu makineler bu sayede pres parçalarının bağlı olduğu mili harekete geçirirler. Bu sayede üretilen güce göre farklı güçlerde baskılar oluşur. Oluşan bu baskılar 300 tona kadar varabilir. Bu sebeple çok sert ve dayanıklı malzemelerin kolay bir şekilde şekillendirilmeleri sağlanır. Ürettikleri güce veya kullanım amaçlarına bağlı olarak farklı oranlarda güç üreten bu makineler ilave ekipmanlar ile farklı yetenekler kazanabilirler.

Eksantrik pres makinelerinde volana bağlı olan milin üzerinde kavrama ve fren grubu yer alır. Bu parçalar pnömatik ve hidrolik kumanda ile çalışırlar. Volan parçası motordan aldığı dönme hareketi ile sürekli olarak döner ancak volan mili dönmez. Makinenin parçalar üzerinde işlem yapması için kavrama kumandası devreye girer ve volan mili dönmeye başlar. Kullanım amaçlarının çok fazla olması sebebi ile birçok işletmede yer verilen eksantrik pres makineler çok dayanıklı ve aynı zamanda uzun süre çalışabilen makinelerdir. Bu sebeple hiç durmadan uzun zaman boyunca istenen türde malzemelerin basılmaları için kullanılabilirler. Ensantrik pres makineleri hakkında aradığınız bilgileri çok daha detaylı bir şekilde bulmak istediğinizde sanayiden.com adresinden yardım alabilir ve güncel fiyatları hakkında bilgiler alabilirsiniz.