SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
11 adet ürün bulundu

Hidromotor

 

Bir tür devre elemanı olan hidromotorlar hidrolik enerji ile dairesel hareket üretirler. Hidrolik pompanın tersi yönde bir prensip ile çalışan hidrolik motor pompa tarafından üretilen enerjiyi alır ve mekanik enerjiye dönüştürür. Bu sırada işleme dairesellik özelliği de ilave edilir. Çalışma sırasında sıvının sıkıştırılamama özelliğinden faydalanan bu motorlar hidrolik yağa basınç uygularlar. Ancak yağ sıkışmayı tam tersi yönde hareket eder ve böylece hidrolik motor modelleri ortaya çıkar. Gelen sıvının miktarı aynı kaldığı sürece motorun çalışma hızında da farklılık olmayacaktır. Bu uygulama tüm motor türleri için geçerlidir. Kirliliğe karşı hassas olan motorların sürtünme dirençleri yüksektir. Ancak buna karşın dönüş hızları düşüktür. Bu nedenle yüksek sıcaklıkta kullanılması önerilmez. Bu gibi teknik özelliklere doğrudan hakim olabilmek için profesyonel müşteri destek merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hidrolik Motorun Avantajları Nelerdir?

Hidromotor ya da diğer adı ile hidrolik motor kullanmanın avantajları fazladır. Kullanım sırasında motoru durdurmaya gerek kalmadan hız ayarı yapılabilen bu motorlar büyük kuvvetlerin iletilmesini sağlar. Hız ayarı yapılırken verilen aralık belli değerler arasında sınırsız olarak belirlenebilir. Dönüştürme sırasında hidrolik akışkanların sıkıştırılması mümkün olmadığından düzgün hızla hareket edilebilir. Motor hareket ederken isteğe bağlı olarak dönüş yönünde değişiklik yapılabilir. Çalışma sırasında aşırı yükleme olmaması adına emniyet valfi kullanılabilir. Çalışma sisteminin asıl amacı TORK yani dönme momenti elde etmektir. Hidoromotorun yük kaldırma kapasitesini ifade eden bu kavram motor açısından son derece önemlidir.

 

Hidromotor Kullanım Alanları

Geniş alana yayılmış olan hidrolik motor üstün özelliklere sahip olması sebebiyle yoğun talep görür. Ekonomik ve kademesiz hız ayarı gibi özelliklerinin bulunması motor kullanımını teşvik eder. Bu gibi avantajlı özellikleri sebebiyle hidromotor takım tezgahları, kepçe ve greyder gibi ağır iş makineleri, hammadde ve döküm sanayisi, demir ve çelik endüstrisi, gemi endüstrisi, taşıtlar gibi kullanım alanlarına sahiptir. Aynı zamanda yumuşak zemin delme işlemleri için de kullanılabilen motorlar kendi içerisinde dişli tip hidrolik motorlar, paletli motorlar ile radyal ve eksenel pistonlu motorlar olmak üzere temelde üç farklı çeşide sahiptir…