SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
18 adet ürün bulundu

40lık Konteyner

 

Genel amaçlı kullanılan konteyner türleri arasında yer alan 40lık konteyner her yönden kapalıdır. Genellikle standart olarak kuru yükler için kullanılan bu ürünlerin taşıma ağırlığı yirmi kilogramlık konteynere göre daha azdır. Fakat hacim olarak bakıldığında taşıma kapasitesi biraz daha fazladır. Bu nedenle 40lık konteyner ölçüsü ile 40lık standart konteyner ölçüleri birbiriyle aynı kabul edilir. Bu ölçülere bakılırken maksimum yük ağırlığı, iç uzunluk, dara ağırlığı, iç genişlik, kapasite, iç yükseklik, kapı yüksekliği ve kapı genişliği gibi özellikler dikkate alınır. Çoğunlukla 67 metreküp kapasiteye sahip olan bu ürünler için dara ağırlığı ortalama 3780 kg, kapı genişliği 2340 metre, iç genişlik 2350 metre, maksimum yük ağırlığı 26700 kg şeklinde ifade edilir.

 

40lık Konteyner Özellikleri

Genellikle uluslar arası denizyolu taşımacılığında sıklıkla kullanılan 40lık konteyner hem genel amaçlı hem de farklı kullanımlara sahip olabilir. Yurtdışına uzun mesafeli taşımalar için daha uygun olan bu konteynerlar kuru yük taşınması için oldukça uygundur. Ebatlarının uzun olması onları daha da elverişli hale getirir. Yüksek yükleme kapasitesi bulunan konteyner çeşitleri kendi içerisinde farklı ebatlara da sahiptir. Bu sayede uzun mesafeli taşımalarda ürünlerin bozulmadan taze bir şekilde kalmasını sağlar. Standart ölçülerde olan 40’lık konteyner için en çok kullanılan ölçüler yükseklik 2392 metre, uzunluk 12.029 metre ve genişlik 2350 metredir. 20’lik modeller ile kıyaslandığında taşıma ağırlığı daha az olmasına karşın hacim olarak bunlar daha fazladır.

 

40’lık Konteyner Çeşitleri

En çok kullanılan 40’lık konteyner çeşitleri kendi içerisinde ölçülerine göre türlere ayrılır. Bunlar arasında hıgh cube, dondurulmuş, open top, platform, flatrack ve flatrack collapsible gibi türler bulunur. 40’lık high cube konteyner standart konteyner ile benzer özelliklere sahiptir. Fakat ondan daha uzun değildir. Bu konteyner için ölçülere bakılırken iç uzunluk, maksimum yük ağırlığı, iç genişliği, dara ağırlığı, kapasite, kapı yüksekliği, kapı genişliği ve iç yükseklik gibi özellikler dikkate alınır. Diğer konteyner türleri incelendiğinde ise daha fazla yük olan, koruyuculuk süresi daha uzun olan gibi farklı özelliklere sahip türler görmek mümkündür.

40lık konteyner

satılık konteyner

ikinci el konteyner