SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
 • Kategoriler Üst kategoriye dön
 • Ülke
 • İl
 • Fiyat
  -
 • Video İçerenler
 • Ürün Durumu
 • İlan Durumu
61 adet ürün bulundu

Kelepçe

Boru sistemlerinin pratik bir şekilde birbirlerine bağlanmalarını sağlayan kelepçe seçenekleri, farklı tasarım alternatifleriyle sizlere sunulur. Sanayinden üzerinden ulaşabileceğiniz ilanlar arasında, Y tipinde, yarım daire şeklinde, yarım profil ve tam profil gibi çok farklı modeller yer alır. Her bir tasarım alternatifinin sağladığı faydalar ve sundukları özellikler değişiklik gösterir. Boru sistemlerinizi inceleyerek kullanım ihtiyaçlarınızı karşılayacak tasarımı belirleyebilirsiniz. Sanayiden ilanları arasından bu tasarıma hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Satıcıların mevcut parça stoklarına bağlı olarak değişmekle birlikte, tek bir alışveriş süreciyle birden fazla boru bağlantı parçasına ulaşmanız da mümkündür. İhtiyaç duyduğunuz parça miktarını satıcılara belirterek ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyum sağlayan alışveriş süreçleri oluşturabilirsiniz.

Boru Bağlantı Parçaları Kelepçe

Y tipinde, daire şeklinde gibi tasarım özelliklerine bağlı olarak ayrıldıkları kategorilerin yanı sıra, boyutları ve kalınlıklarına göre de değişiklik gösterirler. Aynı satıcılar tarafından farklı kalınlık ve boyut alternatiflerine sahip kelepçe modellerine ulaşmanız mümkündür. Boru sistemlerinin sorunsuz bir şekilde işlev göstermesi için boyutlarının tamamıyla uyumlu olması gerekir. Fazla büyük veya fazla küçük gelen parçaların kullanılması, istenmeyen kazalara yol açar. Boru sistemleriyle uyum gösteren tasarımlara ve boyutlara, Sanayiden üzerinden sahip olabilirsiniz.

Boru sistemlerinin bağlantı ekipmanları olan kelepçelerin yüksek kaliteli materyallerden üretilmesi ve dayanıklı özellik göstermesi gerekir. Sanayiden üzerinden ulaşacağınız satıcıların ürünleri, bu kaliteyi yansıtır niteliktedir. Satıcılarla iletişime geçtiğinizde, parçaların üretim sürecinde tercih edilen materyaller de dahil olmak üzere aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Kelepçe Fiyatları

Kelepçe parçalarının tasarımları ve boyutları büyük bir çeşitlilik gösterdiğinden fiyat aralıklarında da farklılıklar görülür. İlanlarda sunulan boru bağlantı parçalarını karşılaştırarak fiyat farklılıklarına ulaşabilirsiniz. Toplu alım süreçlerine özel kampanya fırsatları sunan satıcılar mevcuttur. Boru sistemlerinde kullanılmak üzere birden fazla parçayı aynı anda alacaksanız satıcılarla görüşüp indirimli bir fiyat belirleyebilirsiniz.

Kullanım ihtiyaçlarınızı karşılayacak boru bağlantı parçası ilanında “Fiyat için iletişime geçiniz” ibaresi yer alabilir. Bu belirtecin bulunduğu ilanlarda, direkt olarak satıcıları arayarak fiyat detaylarını konuşabilirsiniz. Ücretleri, toplu alım süreçlerine ve parça boyutları gibi detaylara göre belirleyen satıcıların kaliteli ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Boru Kelepçesi

Borular ile yapılan bağlantıların daha sağlam ve aynı zamanda daha güvenli olmasını sağlamak için kullanılan boru kelepçesi farklı tasarımlara sahip olabilir. Boruların bağlantı noktalarına takılan bu kelepçeler sayesinde hem güvenli hem de sağlam tesisatlar oluşturulabilir.  Genellikle kullanılacakları alana balı olarak farklı malzemelerden üretirliler. Plastik ve metal bu malzemelerin üretimlerinde en çok kullanılan hammaddelerdir. Gün içinde kullandığımız birçok tesisatta farklı özellikleri olan kelepçelere rastlayabiliriz. Araçlarımızda ki yakıt veya su boruları ile evlerimizde kullandığımız tüp veya benzeri bağlantılarda her zaman farklı özellikleri olan kelepçeler kullanılır.

Amaçları sızmaları önlemek ve aynı zamanda boruların bağlandıkları yerlerden çıkmalarını engellemek olan boru kelepçeleri mutlaka sağlamlık kontrolleri yapılarak kullanılmalıdırlar. Kullanım alanlarına göre farklı isimler ile anılabilen boru kelepçesi çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Tek Vidalı Boru Kelepçeleri
 • İki Vidalı Boru Kelepçeleri
 • Ağır Yük Boru Kelepçeleri
 • Yalıtımlı Boru Kelepçeleri
 • Sprinkler Kelepçeleri
 • U Cıvata Boru Askısı
 • U Kelepçe

Bu boru kelepçesi çeşitlerinin her biri farklı özellikler sahip olabildikleri gibi aynı zamanda garklı şekilde kullanılmaktadırlar. Bağlantıların doğru yapılması ile ortaya çok güçlü ve çok uzun süreli bir kullanım olanağı çıkabilir. Özellikle riskli malzemelerin nakillerini yapacak olan sistemler için mutlaka doğru boru kelepçelerinin kullanılmasına önem verilmelidir.

Boru Kelepçesi Ne Amaçla Kullanılır?

Boru kelepçeleri kullanıldıkları alanlar da kimi zaman hayati önem taşırlar. Özellikle sıvı malzemelerin nakli için kullanılan tesisatlarda kullanıldıkları zaman gördükleri işlev genellikle sızdırmazlıktır. Yani malzemelerin boruların dışına çıkmasını engellemek ve bağlantıların daha güçlü olmasını sağlamak için kullanılırlar. Çok farklı tasarımlara sahip olabildikleri için kullanıcıların mutlaka doğru seçimler yapmaları ve ilgili alana en uygun kelepçeleri kullanması gerekir. Bu sayede tüm riskler engellenir ve maksimum güvenliğe sahip olan tesisatlar hazırlanabilir. Sıcaklık veya büyük baskıların olduğu ortamlar için her zaman dayanıklı metal malzemelerden üretilmiş olan boru kelepçeleri kullanılır. Plastik kelepçeler ise daha uygun şartlarda yer alan tesisatlarda tercih edilir.

Boru kelepçelerinin kullanıldıkları yerlerde belli aralıklar ile kontroller yapılmalıdır. Çünkü yaşanan baskılara veya farklı sebeplere bağlı olarak bağlantılarda sorunlar olabilir. Bu gibi durumları yaşamak istemeyen kişiler kelepçelerin son durumlarını her zaman için gözden geçirmelidirler. Eğer gerek varsa kelepçeler mutlaka yenileri ile değiştirilmeli veya daha dayanıklı kelepçeler tercih edilmelidir. Farklı çapları olabildiği gibi aynı zamanda üretildikleri malzemeler de farklı kalınlıklara sahip olabilir. Bu sayede her ortam için farklı boru kelepçesi modelleri kullanılabilir. Temin edilmesi ve bulunması kolay olan ürünler oldukları için doğal olarak her ihtiyaç olduğunda farklı boru kelepçesi modelleri kullanılabilir. En uygun boru kelepçesi modelleri hakkında fiyat bilgileri almak ve satıcılar ile iletişime geçmek istediğinizde sanayiden.com üzerinden dilediğiniz bilgileri bulabilirsiniz.