SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
26 adet ürün bulundu
  • 1
  • 2

Nemlendirme Sistemi Nedir?

Nemlendirme Sistemi iklim değişikliklerinden ve doğal ortamdan etkilenmemek için ve çeşitli faktörlerden kaynaklı kapalı alanların iklimlendirilmesini amaçlayan ve bu alanlarda uygulanan bir sistemdir. İklim olanaklarından ötürü nemlendirme sistemleri oldukça önemli bir yere sahiptir. İklimlendirilen kapalı ortamlarda korunan ürünlerin fiziksel bozulma yaşamadan uzun süre canlı kalabilmesini sağlar. Ek olarak endüstriyel bahçe, botanik bahçe ve sera gibi alanlarda bitki yetiştiriciliği yapılan kapalı ortamlarda yetişen bitkiler ihtiyaçlarını yaprakları aracılığıyla da havadan alabilmektedir doğru orantılı olarak bu tarz alanlarda yetişen bitkilerin sulama ihtiyacı da azalmaktadır. İklim şartlarından ve doğal ortamdan etkilenmeyecek kapalı alanlarda nemlendirme sistemleri su bahar seviyesini ayarlamada fazlasıyla etkilidir.

Nozul Nedir?

Nozullar kullanılan boru aracılığıyla borunun üzerine veya uç kısmına yerleştirilerek çeşitli ortamlarda sıvı püskürtme işleminde kullanılmaktadır. Bu ürün tek parça halinde olabilir bunun yanında birkaç parça şeklinde de olabilmektedir. Aynı zamanda farklı basınçlarda ve bağlantı şekilleri ürüne göre değişebilir.

Nozul Çeşitleri?

  1. materyali; plastik, metal vs.
  2. basınç dayanımı; düşük, orta, yüksek basınç
  3. bağlantı şekli; dişli, jaklı vs.
  4. püskürtme miktarı; 30gr/dk-1000 gr/dk vb.
  5. püskürtme şekli; çizgisel, dairesel, yelpaze

 

sisleme sitemleri, nemlendirme sitemleri, sisleme nozul, sisleme nozul fiyatları, nozul çeşitleri, yüksek basınç nemlendirme sistemleri, yüksek basınç sisleme