SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
 • Kategoriler Üst kategoriye dön
 • Ülke
 • İl
 • Fiyat
  -
 • Video İçerenler
 • Ürün Durumu
 • İlan Durumu
31 adet ürün bulundu
 • 1
 • 2

Kordon Makinesi

Makine mühendisliği; birçok gencin üniversite sınavında seçmeyi düşündüğü bir bölümdür. Gençler; dört yıllık bir eğitimin ardından makine mühendisi olmayı hedeflerler. Endüstriyel üretimde etkin bir rolü olan makineleri yakından tanımak ve onların nasıl kullanılacağını bilmek; makine mühendislerinin sahip olması gereken yetkinlikler arasındadır.

Kordon makineleri, kullanıcının kordonları kolaylıkla kesmesini sağlayan cihazlardır. Kordon makineleri genellikle mağazalarda ve bilgisayarlarda çalışmak, dikiş dikmek veya ürün imal etmek gibi çeşitli işler için kullanıldıkları işyerlerinde bulunur. Kordon makineleri, bazıları katlanabilir ve diğerleri daha sabit bir tasarıma sahip olmak üzere farklı şekil ve boyutlarda gelir.

Makine mühendislerinin karşısına sıklıkla çıkan makinelerden birisi de kesinlikle kordon makinesi! İnsanların aklında satılık kordon makinesi nedir ve ne işe yarar sorusu bulunuyor.

Kordon Makinesi Manuel

Kordon makinesi; farklı amaçlar doğrultusunda üretilmiş bir makinedir. Tank, depo, varil, kova ya da diğer havalandırma borularının uzun boylarda mukavemetini sağlamak; kordon makinesinin işlevlerinden birisidir. Bunun yanı sıra, yine depo, varil, kova veya farklı havalandırma borularının ek yerlerinde iz, flanş veya bombe bırakmak adına üretildiklerinin altını çizmek gerekir.

Kordon makinesi; birçok yerde kordon çekme makinesi olarak da geçer. Takdir edersiniz ki, küçük, orta veya büyük olmasından bağımsız bir şekilde her firmanın üretim devamlılığını ve sürekliliğini sağlaması şarttır. Bunu yapabilmek zannedildiği kadar zor değildir. Üretimde doğru kaynak planlaması yapmak ve hedefe uygun araçları kullanmak; bu sürecin olmazsa olmazları arasındadır. Kordon makinesi; firmanın söz konusu hedeflere ulaşmasına yardımcı olur. Verimli üretim ve üretim devamlılığı gibi hususları yerine getirebilmek adına kordon makinesinden yardım alınabilir.

Kordon makinesi; sahip olduğu özelliklerle ne kadar avantajlı bir ürün olduğunu ortaya koyar. Farklı sektörlerde kendisine yer bulan sac malzemeleri gibi hammaddeleri üretime uygun hale getirmek adına kordon makinesinden yararlanılabilir. Kordon makinesi; bu tür malzemelerin şekillerinin bozulmaması adına onlara dayanıklılık kazandırması ile de dikkat çeker.

Kordon Makinesi Fiyatları

Kişi ve kurumlar; kordon makinesi fiyatları hakkında araştırma yapıyorlar. Ancak, fiyatlardan ziyade makinelerin özelliklerine dikkat etmek gerekir. Bir başka deyişle, kordon makinesi satın almadan evvel bazı hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Üretim sırasında kullanılacak olan malzemenin şekli farklılık gösterir. Kullanılan makine ve benzeri üretim araçlarına göre şekli farklılık gösteren malzemenin istenilen hale getirilebilmesi adına kordon makinesinden yararlanılır. Kordon makinesi; daha önce de ifade ettiğimiz gibi hammaddeyi şekil ve ebat açısından üretimde kullanılmaya hazır hale getirir.

Kordon makinesi sayesinde üretime hazır hale getirilen madde; birtakım işlemlerden geçerek şeklini ve dayanıklılığını üretim sırasında ve sonrasında korur. Bunun yanı sıra, kordon makinesinde aranan özellikler de firmadan firmaya farklılık gösterir. Elektromıknatıslı tank tutma sistemi, kopyasız sistem, PLC kontrollü sistem gibi bazı özellikleri bünyesinde bulunduran kordon makinesi; ne kadar farklı bir ürün olduğunu ispat eder. Kordon makinesi fiyatları da makinenin bir önceki cümlede bahsettiğimiz özelliklerden hangisini veya hangilerini bünyesinde bulundurduğuna göre değişkenlik gösterir. Kişi veya kurumlar; markalara teklif vererek kordon makinesi satın alabilirler.

Kordon Makinesi Modelleri

Kordon makinesi modellerinin sayısı bir hayli fazladır. Sıklıkla rastlanan kordon makinesi modellerinden şu şekilde bahsedilebilir:

 • Hidrolik üst toplu ağır tip kordon makineleri: Hareketli mobil kumanda panosuna sahiptir. Bu özelliğiyle kullanım kolaylığı sunar. AB güvenlik normlarına uygun bir şekilde üretilmiştir. Ayrıca, CE işaretine de sahiptir.
 • Ağır tip kordon makineleri: Hidrolik üst toplu ağır tip kordon makineleri ile birebir aynı özellikleri taşır.
 • Motorlu kordon makineleri: Döküm ana gövde, CE işaretine sahip olması ve daha birçok özelliğiyle dikkat çeker.
 • Hız ayarlı puli kayışlı kordon makineleri: İleri geri ayarlanabilir dayama siperi, döküm ana gövde ve daha birçok özelliği ile bilinen bir makinedir.
 • Platine kordon makineleri: İleri geri ayarlanabilir dayama siperi ve daha birçok özelliği ile farkını ortaya koyar.

Tüm bunlara ek olarak, derin boğaz kordon makineleri, döküm kordon makineleri, mengene tipi kordon makineleri ve muflama kordon makineleri gibi farklı kordon makinesi modelleri de mevcuttur.

İkinci El Kordon Makinesi

Kordon makinesi satın almayı düşünenlerin ilk tercihi genellikle ikinci el ürünler oluyor. İnsanlar; bu tür makinelerin fiyatının yüksek olduğunu düşünüyorlar. Sıfır kordon makinesi almak yerine ikinci el versiyonunu almayı tercih ediyorlar. Bu sayede, üretim maliyetlerini düşürmeye çalışıyorlar. İkinci el kordon makinesi satın almadan evvel bazı hususlara dikkat edilmelidir. Ürünün güvenli, kaliteli ve ihtiyaca uygun olup olmadığına ve fiyatına bakılmalıdır.