SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
651 adet ürün bulundu

Kimya Nedir?

Kimya maddelerin temel yapılarını, aynı maddeleri oluşturan atomları ve bu maddelerin özelliklerini inceleyen bilimdir. Bunun yanında bu maddelerden elde edilen karışımlar ve tepkimelerle yeni ürün ve maddeleri üretmeyi hedeflemektedir. Güncel olarak kimya bilimi yapay element ortaya koymaktadır. Elde edilen bu bilgilerin üretim ve sanayi çevresinde kullanılması 'endüstriyel kimya' yı yaşantımıza dahil etmektedir. Endüstriyel kimya, kimya biliminin endüstriyel amaçlarla üretime dönük kullanılmasıdır.

Endüstriyel Kimyasallar Nelerdir?

Yukarıda özetle açıklamış olduğumuz gibi dar anlamıyla kimya biliminin üretim ve sanayi alanında kullanılması üretime dönük olmasına endüstriyel kimya adı verilmektedir. Endüstriyel Kimya üretim süreçlerinde sorun gidermek veya düzenlemek ortadan kalkması gibi durumları yerine getirmektedir. Endüstriyel üretim süreçlerinde çözücü, sökücü, koruyucu, temizleyici endüstriyel bakım ve temizlik kimyasallarının üretimini yaparak karşılaşılan aksaklıkların giderilmesi için kullanılmaktadır. Aynı zamanda endüstriyel kimyasalların üretimini yaparak ithalata gerek kalmadan bu ihtiyaçların giderilmesi amaçlanmaktadır. 

Madeni Yağlar

Madeni yağlar; endüstriyel yağlar, motor, otomotiv yağları ve gresler gibi çeşitli olarak sınıflandırılabilirler. Madeni yağlar hidrolik sistemlerde, motor, zincir, rulman dişlilerin yağlanmasında örnekler gibi birbirinden farklı alanlarda kullanılmaktadır. Makine, cihaz, kalıp, aparat gibi ekipmanların kullanım prensipleri farklı olduğundan kullanılan madeni yağların çeşitleri de farklı olmaktadır.

En Uygun Madeni Yağlar

En uygun fiyatlı madeni yağlar için farklı firmaların madeni yağlar kategorisinde yüklemiş oldukları ilanları ve fiyatları sanayiden.com'da inceleyebilirsiniz. Sanayi sektörüne özel tüm kategorilerde faaliyet gösterdiğiniz alanda ürettiğiniz, sattığınız, hizmetini sağladığınız tüm ilanları sanayiden.com'a ücretsiz olarak yükleyebilir böylece doğrudan hedef kitleye daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. İlgilendiğiniz kategoride var olan ilanları inceleyip fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Filtreleme özelliği ile aradığınız ürünlere satılık, kiralık ya da sıfır, ikinci el olarak göz atabilirsiniz.

 

petrol, petrol fiyatları, kimya, endüstriyel kimyasallar, sanayi gazları, madeni yağlar, en uygun madeni yağlar, gres yağları, gres yağları fiyatları, makine yağlar, en uygun makine yağları, elektrostatik toz boya, en ucuz elektrostatik toz boya, yağlama cihazları, yağlama cihazları fiyatları, havalı gres pompaları, hortum makineleri, mekanik gres pompası, parça yıkama makinesi, yağ boşalma cihazları, plastik, kauçuk, hammadde, pvc ve plastik makineleri, enjeksiyon plastik baskı, kauçuk makinaları, kauçuk makinaları fiyatları, akaryakıt, petro kimya makinaları, tiner fiyatları, temizlik kimyasalları, ev temizlik ürünleri fiyatları, kişisel bakım ve kozmetik ürünleri