Sanayi Sektörünün Özel İlan Sitesi
 • Ülke
 • İl
 • Fiyat
  -
 • Video İçerenler
 • Ürün Durumu
 • İlan Durumu
41 adet ürün bulundu

CNC Freze Tezgâhları

CNC Freze tezgâhların diğer adı torna makinesidir. Bu makineler ile kullanıcılar farklı malzemeler üzerinde farklı işlemler yaparlar. Özellikle gün içinde kullandığımız eşyaların birçoğunun üretiminde bu makinelerden yardım alınmış olması bize freze tezgâhlarının ne kadar önemli olduklarını açıklayabilir. Son yıllarda gelişen teknolojinin de yardımı ile artık manuel makineler yerlerini bilgisayar kontrollü makinelere bırakmıştır. Kısa adı ile CNC olarak adlandırılan bu makineler de kullanıcılar tüm işlemleri bilgisayar yardımı ile yaparlar. Yapılacak işlemler hakkında gerekli bilgileri bilgisayar giren kullanıcılar daha sonra makinelerin işlemleri tek başlarına yapmalarını sağlarlar. Bu sayede hem insan emeği en aza iner hem de hata payı tamamen ortadan kalkar.

CNC freze Tezgâhları ile yapılan işlemler genellikle kusursuz bir şekilde tamamlanır. Yani malzemelerde kesinlikle bir hata olmaz ve bu sayede çok kaliteli üretim işlemleri yapılabilir. Malzemelerinden şekillendirilmelerinden deliklerin delinmesine kadar hassasiyet gereken işlemler CNC freze tezgâhları ile kolay bir şekilde yapılabilir. Artık birçok farklı işletmede farklı amaçlar için kullanılabilen bu makineler hatasız işlemler yapılması gereken yerlerde kullanılabilirler. Kullanan kişilerin işlerini kısa zamanda ve kolay bir şekilde tamamlamasına olanak tanıyan bu makinelerin çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Dikey Freze Tezgâhları
 • Yatay Freze Tezgâhları
 • Üniversal Freze Tezgâhları
 • Kalıpçı Freze Tezgâhları
 • Kopya Freze Tezgâhları
 • Azdırma Freze Tezgâhları

CNC Freze Tezgâhları İle Neler Yapılabilir?

Farklı özelliklere sahip olan kesici uçların yardımı ile malzemelerin üzerinde kesme, delme, oyma, iz bırakma veya şekillendirme gibi işlemler yapan CNC freze tezgâhları her geçen gün daha da gelişmektedir. Artık el işçiliğini tamamen ortadan kaldırması sebebi ile çok hassas üretim işlemleri için birçok işletmede bu makineler tercih edilir. Hem daha kaliteli hem de daha hızlı işlemler yapmanın yollarını arayan işletmeler özel yetenekleri olan bu makineler ile amaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilirler. Eski model torna makinelerinde işlemler kullanıcıların el emekleri ve aynı zamanda şahsi dikkatleri ile yapılırdır. Ancak CNC freze tezgâhları ile artık tüm işlemler bilgisayar aracılığı ile ve insan gücüne ihtiyaç kalmadan tamamlanmaktadır.

Kullanıldıkları alana ve kullanım amaçlarına göre farklı özellikler ile üretilen bu makineler sayesinde gün içinde çok sayıda üretim yapılabilir. Ancak üretimlerin kusursuz olabilmesi ve aynı zamanda kullanım ömürlerinin uzun olabilmesi için kesici uçların mutlaka belirli aralıklar ile değiştirilmeleri gerekir. Şekillendirilmesi en zor olan malzemelerin dahi kolay bir şekilde işleme tabi tutulabilmeleri gerektiği zaman yapılması gereken tek şey bu amaç için özel olarak üretilmiş olan CNC freze tezgâhları kullanmaktır. Bu sayede hata payı  olmadan her türlü malzemenin üretimi yapılabilir. CNC freze tezgâhları hakkında güncel fiyat bilgileri almak veya benzeri konular hakkında her zaman sanayiden.com adresinden yardım alabilirsiniz.