SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ

Dörtlü İkaz Lambası İşareti 1.01.0001

Dörtlü İkaz Lambası İşareti

 Dörtlü ikaz Lambası İşareti

Yine yılın, ailelerin parka gittikleri, kırsalda gezintiye çıktıkları veya kumsala gittikleri zaman geldi. Aileniz ne tür bir seyahate çıkarsa çıksın, her köşe başındaki potansiyel tehlikelerin farkında olmak önemlidir. Böyle bir tehlike, çıplak gözle görülemeyebilecek bir uyarı işaretidir: "izole elektrik kesintisi" mesajı olan bir ampul. Evinize veya arabanıza bir ikaz lambası takarak ailenizi güvende tutun.

Ailenizi güvende tutmak söz konusu olduğunda uyarı lambası işareti bir cankurtaran olabilir. Bu işaretin nasıl çalıştığını anlayarak ve uygun önlemleri alarak seyahat ederken herkesi güvende tutabilirsiniz.

 İkaz Lambası İşareti Nasıl Çalışır?

Uyarı lambası işaretleri yandığında, bölgede tehlike var demektir. Bu, bir araba kazasından acil durum çağrısına kadar her şey olabilir. Bu işareti kullanmanın doğru yolu, başka birinin gelip size yardım etmesini beklemek yerine, mümkün olan en kısa sürede “uyarı” diyerek seslenmektir. Bu, bölgedeki herkesin acil durumdan haberdar olmasını ve uygun önlemi alabilmesini sağlayacaktır.

İkaz Lambası İşareti Nasıl Doğru Kullanılır.

2) "Uyarı" sesini duyduktan sonra, diğer tüm kullanıcılar acil durumun olabileceğini düşündükleri yere doğru koşmalıdır - buna halihazırda Yönetici olan veya yönetici haklarına sahip kişiler dahildir.

3) Acil durumu ararken, ne olduğunu açık ve net bir şekilde anlatın - bu bir araba kazasından acil durum çağrısına kadar her şey olabilir. Jargon veya müstehcen sözler kullanmayın!

4) Bölgeye yaklaşırken dikkatli olun - tehlikeli maddelere veya canlı hayvanlara çarpmayın!

İkaz Lambası Nedir?

Bir uyarı lambası, bir kazanın meydana gelmek üzere olduğunun bir işaretidir. Bir uyarı lambası, sürücüleri yaklaşmakta olan bir tehlikeye karşı uyarır ve onları araba motorunu kapatmak veya durdurmak gibi önleyici tedbirler almaya yönlendirir. Uyarı lambaları genellikle otoyollarda ve trafiğin yoğun olduğu diğer alanlarda bulunur.

Alt Bölüm 1.2 Neden Uyarı Lambası Kullanmalısınız?

uyarı lambaları, sürücüleri bir kaza durumunda motoru durdurmak veya durdurmak gibi önleyici tedbirler almaya yönlendirerek hayat kurtarabilir.

ikaz Lambasının Kullanımı.

Yolda bir uyarı lambası gördüğünüzde, durmayı belirtmek için kullanın. Durmuş bir araca yaklaşırken veya yanından geçerken dikkatli olun ve yavaşlayın. Uyarı lambası yeşilse kenara çekin ve sürücüye neler olduğunu bildirin. Uyarı lambası kırmızıysa, uzaklaşın ve yardım çağırın.

Uyarı Lambası, çarpışma riskini azaltmanın harika bir yolu olabilir. Araba sürerken ve dışarıdayken her zaman bir uyarı ışığı kullanın ve yardımcı olabileceğini düşündüğünüz yere monte edin.

 

Dörtlü ikaz lambası işareti ,

ikaz lambası işareti ,

ikaz lambası ,