Sanayi Sektörünün Özel İlan Sitesi
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
84 adet ürün bulundu

Matkap Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

Farklı zeminlere delik açmak için kullanılan matkap ile duvar, metal, ahşap veya plastik gibi zeminler üzerinde kolay bir şekilde işlem yapılabilir. Bu zeminlerin delinmeleri için farklı matkap uçları kullanılır. Çok farklı güçlerde ve aynı zamanda farklı tasarımlarda üretilebilirler. Özellikle sert ve zorlu zeminlerin delinmesi gerektiğinde darbeli matkap modelleri kullanılır. Bu matkaplar güçlü motorları sayesinde delik delerken aynı zamanda darbeler de atıldığı için delik delme işlemleri daha kolay olabilir.

Ürettikleri güce göre farklı alanlarda kullanılabilen matkaplar ile uçların kalınlığına bağlı olarak farklı çaplarda delikler açılabilir. Delik delme işlemlerini yüksek devirle dönen uçlar sayesinde kolay bir şekilde yapan matkap fiziki emek ihtiyacını da en aza indirir. Bu sebeple birçok alanda zorlu ve emek isteyen işlerin çok daha kolay hale gelmesini sağlayabilen cihazlardır.

Hilti Matkap Nedir?

Sert duvar, kaya ve taşların delinebilmesi veya kırılabilmesi için hilti matkap kullanılır. Bu matkaplar çok güçlü bir motora sahip oldukları gibi aynı zamanda dayanıklı makinelerdir. Kullanan kişilerin az da olda fiziki emek vermesi gerekir. Özellikle sert zeminlerde yapılan çalışmalar çok yorucu olabilir. Bu sebeple kullanımları diğer matkap çeşitlerine göre daha zor olabilir. Çok güçlü bir şekilde darbe vurabilmeleri sayesinde fiziki emekler ile kırılması zor olan taşlar veya kayalar çok daha kolay bir şekilde kırılabilirler.

Özellikle inşaat sahalarının veya onarım işlemlerinin en çok kullanılan araçlarından biridir. Asfalt kırma işlemlerinde de kullanılabilen bu makineler kimi zaman el ile kullanılabildiği gibi kimi zaman ise dik konumda ve ucu yere bakacak şekilde tasarlanırlar. Hitli matkap kullanılan alanlarda uzun sürecek kırma, dökme veya delme işlemleri birkaç dakika içinde tamamlanabilir.

Kırıcı Delici Hangi İşlerde Kullanılır?

Sert kayaların veya taşların kırılması, beton zeminlerin delinmesi ve parçalanmaları gibi işlemleri için en çok kullanılan araçlar arasında kırıcı delici başı çeker. Yüksek oranda güç üreten ve hem darbeli çalışma mantığı hem de titreşimli uçları ile bu işlemleri kolay bir şekilde yapabilirler. Kullanıcıların zorlandıkları ancak işleri kısa zaman içinde tamamlamalarını sağladıkları makinelerdir.  Fiziki güçler ile yapılması olanaksız veya çok zor olan işlemler bu makineler ile çok basit bir hale gelir.

Farklı oranlarda güç üreten birçok farklı kırıcı delici modeli olduğu için çok farklı alanlarda bu makinelere rastlayabiliriz. Özellikle asfalt veya zemin betonu kırmak için hilti adı verilen kırıcı delici makineler kullanılır. Elektrik gücü ile çalışan bu makineler için güçlü elektrik kaynakları gerekir. Kullanıldıkları alanda gerekli güvenlik önlemleri alınmalı ve özellikle gözlerin korunması için mutlaka iş güvenliği gözlüğü kullanılmalı. Matkap, hitli matkap veya kırıcı delici gibi makineler hakkında istediğiniz tüm bilgileri bulmak için her zaman sanayiden.com adresinden yardım alabilirsiniz.