SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ

ETNA 4-16 BAR - TRİFAZE BASINÇ ŞALTERİ

ETNA 4-16 BAR - TRİFAZE BASINÇ ŞALTERİ, Kompresör Yedek Parça
ETNA 4-16 BAR - TRİFAZE BASINÇ ŞALTERİ, Kompresör Yedek Parça

Boyutlar (mm) Marka : ETNA Model : PA 3 Basınç Aralığı : 4 – 16 Bar Bağlantı Ölçüsü : 1/2'' Enerji : 380 V – Trifaze Maks. Akım : 16 Amper Diferans Aralığı : 2.2 Bar Ürün Açıklaması GENEL BİLGİLER - Etna 4- 16 Bar - Trifaze Basınç Şalteri     Etna şalterler hem hidrofor hem kompresör sistemlerinde kullanılabilmektedir. Tahliye parçası ürünle birlikte gelmekte olup, istenirse şalter gövdesine takılarak kompresörlerde kullanılabilmektedir. Etna şalterler TSE ve CE belgelidir. Garanti : ETNA basınç şalterleri satış tarihinden itibaren iki sene garantilidir. Ancak montaj ve kullanma hataları sonucu ortaya çıkan hasarlar garanti dışındadır.     Teknik Özellikleri :  • PA tipi ETNA basınç şalterleri hidrofor ve su pompalarının otomatik olarak çalışılıp durmalarını sağlamak üzere tasarlanmıştır. • PA-V tipi ETNA tahliyeli basınç şalterleri ise, hava kompresörlerinin basınç altında ilk harekete kalkışını kolaylaştırmak için, kompresör durduğunda basınç borusu içindeki havanın tahliyesini temin edecek şekilde imal edilmektedir. • Hava kompresörlerinde tahliyeli basınç şalterleri, hidroforlarda tahliyesiz basınç şalterleri kullanılır.

• Üç yollu emniyet adaptörü, manometre ve emniyet ventilini başka bir ekipmana gerek kalmadan şalter üzerine direkt monte edilmesine olanak sağlar. • PA-1 tipi basınç şalterlerinin durdurma basıncı 2,5 Atü ila 5 Atü arasında, çalıştırma basıncı ise durdurma basıncına bağlı olarak 0,5 ila 3,9 Atü arasında ayarlanabilir. • PA-2 tipi basınç şalterlerinin durdurma basıncı 7 Atü ila 11 Atü arasında, çalıştırma basıncı ise durdurma basıncına bağlı olarak 3 ila 9 Atü arasında ayarlanabilir. • PA-3 tipi basınç şalterlerinin durdurma basıncı 11 Atü ila 16 Atü arasında, çalıştırma basıncı ise durdurma basıncına bağı olarak 4 ila 13 Atü arasında ayarlanabilir. • PA-4 tipi basınç şalterlerinin durdurma basıncı 4 Atü ila 8 Atü arasında, çalıştırma basıncı ise durdurma basıncına bağı olarak 1 ila 7 Atü arasında ayarlanabilir.   Etna Basınç Şalteri Nasıl Ayarlanır ? 1) Montajı tamamlandıktan sonra, tesisi çalıştırın ve çalışır vaziyette bırakın, tesis durdurma basıncına ulaşınca, tepede bulunan ayar vidasını saat ibresinin aksi yönüne döndürün (yayın basıncını azaltın.) 2) Saat ibresinin dönüş yönünde vidayı döndürmeler daha yüksek basınçta durdurmayı, saat ibresine ters dönüşler daha alçak basınçta durdurmayı sağlar. (Şekil 1) 3) Eğer tesis istenen basınca düşmeden devreye giriyor ise durdurma çalıştırma diferansı az demektir. Çalıştırma ayar vidasını saat ibresi yönünde döndürdüğünüzde (+ yönünde) geniş basınç farkı elde edilir. Çalıştırma vidası ayarı yalnız çalıştırma basıncını değiştirir. 4) Çalıştırma basıncı ayarı, şalter basınç altındayken yapılır. Bu ayar yapılırken durdurma basıncı değişmemiş olarak kalır. Bu santrifüj pompalarda çok mühimdir çünkü durdurma basınç ayarı bozulmadan diferansiyel basıncının değiştirilmesi mümkündür. Manometreli şalterlerde bu ayar manometreden basınç takip edilerek kolayca yapılır.

Uyarı: İlan sahibinin mal ve hizmetini ilgililere sunduğu fiili alanı (işyeri, dükkan vb.) ziyaret etmeden ve satın almak istediğiniz mal ve hizmeti teslim almadan önce herhangi bir ödeme (kapora, avans vb.) yapmamanız önerilir.