SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
8 adet ürün bulundu

 Kauçuk Baskı Nedir?

Kauçuk baskı, baskı ortamı olarak lastik tabakaların kullanıldığı bir baskı işlemidir. Kauçuk baskı teknolojileri, doğrudan metale (DTM), kabartma ve kalıp kesmeyi içerir.

Doğrudan metale kauçuk baskı, en yaygın kauçuk Baskı türüdür. Bu tür kauçuk baskı, doğrudan cihazların veya ürünlerin metal parçalarına baskı yapar. Kalıp kesme, dielektrik polimerik malzemelerin metallerden veya diğer malzemelerden yapılan kalıplar kullanılarak bir esnek polimer tabakasından kesilmesini içeren bir başka popüler kalıp tabanlı kauçuk baskı tekniğidir.

Basınçlı döküm, metallerden veya diğer malzemelerden yapılmış kalıplar kullanılarak bir polimerik malzemenin belirli şekillere dökülmesini içeren başka bir yaygın kalıp tabanlı kauçuk baskı tekniğidir.

Kabartma, metallerden veya diğer malzemelerden yapılan kalıplar kullanılarak bir polimerik malzemenin yüzeyine resim veya sembollerin basılmasını içeren ek bir kalıp tabanlı kauçuk baskı tekniği türüdür.

Farklı Kauçuk Baskı Türleri Nelerdir?

İki ana kauçuk baskı türü vardır: doğrudan metale ve kalıp kesim. Doğrudan metal kauçuğa baskı, görüntüleri doğrudan cilt veya vücut üzerine basmak için metal parçalar kullanır ve genellikle tanımlama veya logo yerleştirmeye yardımcı olmak için şablonlar veya çıkartmalar yapıştırılır. Kalıplı kesim aynı zamanda sert yüzeylere doğrudan görüntü yerleştirmeye olanak tanır, bazı kullanıcılar diğer kauçuk baskı türlerinden daha karmaşık olabileceğinden ve daha fazla maharet gerektirebileceğinden bu tür baskıyı tercih eder. Pres döküm, ayrıca, kullanıcıların herhangi bir üretim hizmetine ihtiyaç duymadan yüksek kaliteli baskılar oluşturmak için ihtiyaçlarına göre özel kalıplar oluşturabilmeleri nedeniyle, özelleştirme için büyük bir potansiyel sunar. Bu arada kabartma, kullanıcıların malzemeye basınç ve ısı uygulayarak yüzeylere semboller, logolar ve resimler yerleştirmesine olanak tanır.

 Farklı Kauçuk Baskı Türleri Nelerdir?

Kalıp bazlı kauçuk baskının iki ana türü vardır: doğrudan metale ve basınçlı döküm. Kalıp tabanlı kauçuk baskı, çeşitli özelleştirme seçeneklerine izin veren metallerden veya diğer malzemelerden yapılmış kalıplarla yapılır. Kabartma, kullanıcıların malzemeye basınç ve ısı uygulayarak sembolleri, logoları ve görüntüleri yüzeylere gömmesine olanak tanıyan bir başka popüler kalıp tabanlı kauçuk baskı tekniğidir. Kullanıcılar, herhangi bir üretim hizmetine ihtiyaç duymadan yüksek kaliteli baskılar oluşturmak için özel olarak kendi ihtiyaçlarına göre özel kalıplar oluşturabildikleri için pres döküm, özelleştirme için büyük bir potansiyel sunar.

kauçuk pres

satılık kauçuk pres

ikinci el kauçuk pres

2.el kauçuk pres

kauçuk pres fiyat