SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ

Oto Cam Çizikleri Nasıl Giderilir? 1.01.0001

Oto Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?

Araba Çizikleri Hasar Vermeden Nasıl Giderilir?

Çoğu insan gibiyseniz, hareket halindeyken çok zaman harcıyorsunuz. İster işe gidip gelirken, ister ayak işlerini yaparken, arabanızda çizikler ve diğer hasarlar kaçınılmazdır. Boya işinize zarar vermeden bunları nasıl çıkaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Araba çiziklerini zarar görmeden gidermenin birkaç farklı yolu vardır. İşte üç yöntem:

1. Temizleme Çubuğu ve Fıskiye Kullanın: Bu yöntem en yaygın ve kullanımı kolay yöntemdir. İlk olarak, temizleme çubuğunu çizik üzerine yerleştirin ve üstüne fıskiye dökün. Elinizi fıskiyenin üzerine koyun ve ilerledikçe temizleyiciyi itip çekin. Temizleyici, arabada kalan kir ve parmak izlerini temizleyecektir. Sık sık değiştirilmesi gerekebileceğinden temizleme çubuğuna dikkat ettiğinizden emin olun!

2. Bir Windex kullanın: Diğer bir popüler seçenek de Windex'tir. Bu yöntemi kullanmak için bir şişe Windex'e ve biraz suya ihtiyacınız olacak. Çiziğin bir tarafına (veya yarısına) yeterince Windex dökün ve kurumaya başlayana kadar sallayın. Ardından elinizi yaranın üzerine koyun ve diğer elinizle tutun. İşte! Windex, arabada kalan kir ve parmak izlerinin giderilmesine yardımcı olacaktır. Sık sık değiştirilmesi gerekebileceğinden temizleme çubuğuna göz kulak olun!

3. Bir Kelepçe Kullanın: Son olarak, bir kelepçe kullanmayı deneyebilirsiniz - bu yöntem daha az yaygındır ancak yukarıdaki Windex veya su bazlı çözümler kadar iyi çalışabilir ancak başlangıçta daha fazla zaman gerektirir (5-10 dakika). Bir kıskaç kullanmak için önce ellerinizi ıslatın, böylece aletin bir ucunu şemsiye tutacağı gibi kavrarken diğer ucunu kapı tokmağı veya gidon gibi tutarak kolayca erişebilirsiniz; sonra elinizi çiziğin üstüne koyun; sıkmak; sonra saat yönünde çevirin (yaklaşık iki tam tur döndürene kadar).

Araba Çizikleri Hasar Vermeden Nasıl Giderilir.

Araba çizik izlerini kaldırmak, bazı temel araç ve teknikleri gerektirir. Bir karalama defteri veya başka bir yöntem kullanarak Çizikleri gidermeniz gerekecek.

1. Çatal, bıçak veya tornavida gibi körelmiş bir nesneyle çiziği çıkarın. Bu, arabanın yüzeyindeki herhangi bir yapışkan kalıntısının çıkarılmasına yardımcı olacaktır.

2. Yapıştırıcıyı ısıtmak için bir saç kurutma makinesi kullanın ve ardından patlayana kadar çizik üzerine baskı uygulayın. Arabanın yüzeyine zarar vermediğinizden emin olun!

3. Çizik alanında kalan yapışkan kalıntılarını temizlemek için kaynar su (veya başka bir güvenli ev temizleyicisi) kullanın. Çevredeki yüzeylere zarar vermemeye dikkat edin!

 Araba Çizikleri Hasar Vermeden Nasıl Giderilir.

Çekiçle çizikleri gidermek için, bir elinizi çizikten, diğer elinizi çekici tutmak için kullanın. Pürüzsüz hale gelene kadar çiziği çekiçleyin.

Çekiçle Çizikleri Giderin.

Bıçakla çizikleri gidermek için, bir elinizi çiziği, diğer elinizi bıçağı tutmak için kullanın. Çizilmeden önce fazla malzemeyi kesin.

Boya Fırçası ile Çizikleri Giderin.

Bir boya fırçasıyla çizikleri gidermek için, bir elinizle çiziği tutun ve diğer elinizle yumuşak dairesel hareketlerle fırçalayın. Cilde zarar vermemeye veya tahriş etmemeye dikkat edin; kırmızı alanlar varsa, Brushwork'ü hemen durdurun ve tıbbi yardım alın!

Çizikleri Bıçakla Giderin.

Çizikleri bıçakla çıkarmak için, bir elinizi kullanarak çiziği tutun ve diğer elinizi dilimleyici parmaklar (veya bir elektrikli kalemtıraş) kullanarak dilimleyin. Çiziğin her iki tarafına da doğru şekilde saplayabilmeniz için iki elinizin de kavramak için uygun olduğundan emin olun.

Araba Çiziklerini Hasar Vermeden Gidermek İçin İpuçları.

Çizikleri zarar görmeden gidermek istiyorsanız, bu kılavuzun diğer bölümlerinde kullandığınız tüm çizik giderme ipuçlarını kaydetmek için bir not defteri kullanarak başlayın. Ardından, çizik izlerini çıkarmak için bir çekiç ve çivi kullanın. Yapabiliyorsanız, çizik izlerini silmek için bir boya fırçası veya bıçak kullanmayı deneyin. Son olarak, alanı kurulamak için bir havlu kullanın ve yeni çiziksiz arabanızın keyfini çıkarın!

Çizikleri Gidermek İçin Çekiç Kullanın.

çizikleri gidermek kolay bir iş gibi görünebilir, ancak arabaya çok fazla zarar vermemeye dikkat edin! Arabanın yüzeyine çok fazla darbe gelirse çizilen bölgenizin düzgün bir şekilde iyileşmesi zorlaşacaktır. Doğru yapılmazsa daha fazla hasara neden olabileceğinden, çizikleri çekiçle açarken dikkatli olun.

Çizikleri Gidermek İçin Boya Fırçası Kullanın.

Arabanızdaki çizikleri giderme zamanı geldiğinde çekiç yerine boya fırçaları kullanılabilir. Daha fazla hasara neden olabileceğinden, fırçayla çok sert vurmadığınızdan emin olun - bunun yerine yumuşak vuruşları deneyin!

Çizikleri Gidermek İçin Bıçak Kullanın.

Arabalardaki çizikleri ve ezikleri çıkarma zamanı geldiğinde bıçaklar işe yarar - hassas cildi kolayca kesebilecekleri için onlara karşı nazik olduğunuzdan emin olun! Aracınızda bıçak kullanma konusunda özellikle güvensiz hissediyorsanız, bunun yerine Tırtıklı Bıçak kullanmayı deneyin).

sonuç

Karalama defteri, çekiç, boya fırçası ve havluyla araba çiziklerini giderin. Çizikleri çıkarırken sağduyulu davrandığınızdan emin olun - araca zarar vermemek için dikkatli olun!