SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ

Otomatik Vites Baskı Balata Arızası Nasıl Anlaşılır? 1.01.0001

Otomatik Vites Baskı Balata Arızası Nasıl Anlaşılır?

Otomatik şanzıman baskı balataları neden arızalanır?

Otomatik şanzıman baskı balataları genellikle çeşitli nedenlerden dolayı arızalanır. Farkında olmayabilirsin ama yanlış kullanarak motorunu tehlikeye atıyorsun. Otomatik şanzıman basınç balatalarının arızalanmasını önlemek için beş ipucu:

Otomatik şanzıman baskı balataları aşınma ve yıpranma nedeniyle arızalanır.

otomatik şanzıman basınç balataları, yağ akışını artırmak için motordaki pistonlara basarak çalışır. Balatalardan gelen basınç, pistonların uygulayabileceği kuvveti aştığında, bunların parçalanmasına ve yağ salmasına neden olur.

 Otomatik Şanzıman Basınç Yastığı Arızasının Nedenleri.

Otomatik şanzıman basınç balatası arızasının en yaygın nedeni aşınma ve yıpranmadır. Zamanla, baskı pedinin yüzeyi çizilecek veya aşınacak, bu da yağın buradan dışarı çıkmasına ve pedin bozulmasına neden olacaktır. Diğer nedenler arasında yanlış kurulum, çok fazla ısı veya su hasarı yer alır. Aracınız kullanımdayken bu sorunlardan herhangi birini yaşarsanız, hemen bir tamirciye götürmeyi unutmayın!

Otomatik Şanzıman Basınç Yastığı Arızasının Önlenmesi.

Otomatik şanzıman basınç balatası arızasını önlemenin bir yolu, genel güvenlik ipuçlarını takip etmektir: Aracınızın yağ seviyesini her zaman düzenli olarak kontrol edin; arabanızı asla 25 mil/sa (40 km/sa) üzerinde çalıştırmayın; arabanızı güvenli bir yere park edin; ve araç kullanırken camlarınızı her zaman kapalı tutun.

Otomatik Şanzıman Basınç Torbası Arızası Nasıl Onarılır.

Otomatik şanzıman basınç torbası arızasını gidermek için yastığı çıkarın ve yenisiyle değiştirin. Bunu yapmak, sistemin düzgün çalışmasını ve gelecekteki sorunların önlenmesini sağlayacaktır.

 Basınç Tamponunu Onarın.

Basınç tamponu arızalandıysa, yenisiyle değiştirin. Yeni bir basınç tamponu, otomatik şanzıman sistemiyle ilgili gelecekteki sorunları önlemeye yardımcı olacaktır.

Basınç Yastığını Değiştirin.

Basınç yastığı arızalandıysa, yenisiyle değiştirin. Yeni bir basınç yastığı, otomatik şanzıman sistemiyle ilgili gelecekteki sorunları önlemeye yardımcı olacak ve aynı zamanda genel performansı artıracaktır.

Otomatik Şanzıman Basınç Torbası Arızası Nasıl Onarılır.

Otomatik şanzıman basınç torbanız bozulmaya başladıysa, bunun nedeni yastığın çok sıkı olması olabilir. Basınç yastığını çıkarmak için, önce basınç yastığını yerinde tutan dört altıgen cıvatayı çıkarın. Ardından, basınç yastığını şanzımandan çıkarmak için bir anahtar kullanın.

Basınç tamponu da arızalıysa, onun da değiştirilmesi gerekecektir. Onarımlara başlamadan önce eski tampon malzemelerini çıkarın ve atın. Ardından, basınç tamponunu aracınız için özel olarak üretilmiş yenisiyle değiştirin. Farklı marka ve modellerin benzersiz basınçları ve tamponları olduğundan doğru bir boyut ve şekil seçtiğinizden emin olun. Son olarak, Basınç Yastığını yerinde tutan dört altıgen cıvatayı yeniden takın.

sonuç

Otomatik şanzıman baskı balatalarının kullanılması arızalara neden olabilir ve bu da araç için çeşitli sorunlara neden olabilir. Çözüm, basınç yastığını çıkarmak ve gerekirse bir başkasıyla değiştirmek ve ayrıca arızalanırsa basınç tamponunu onarmak veya değiştirmektir. Bu önlemleri alarak, otomatik şanzıman baskı balatalarının kullanımından doğabilecek birçok yaygın sorunu önleyebilirsiniz.