SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ

Paslanmaz Metal Hortum Özellikleri Nelerdir? 1.01.0001

Paslanmaz Metal Hortum Özellikleri Nelerdir?

Paslanmaz Hortum

Farklı ebat ve şekillerde üretilen paslanmaz hortum çeşitleri sahip olduğu bileşenler sayesinde son derece kullanışlıdır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olan bu hortumlar ortalama 1450 derecede erime noktasına sahiptir. Dış kısmında yer alan kaplama ürünü daha korunaklı hale getirir fakat genellikle yangına karşı koruyucu değildir. Bu dış kısmın asıl amacı hortumu temizlik kimyasallarına karşı koruması ve yangın sırasında zararlı kimyasalları ortama vererek solunum riski meydana getirmemesidir.

Paslanmaz hortum hangi amaçla kullanılacaksa ona uygun olacak şekilde üretilir. Tüm ürünlerin standartlara uygun olması ve kimyasal, mekanik, termal ve benzeri bütün testlerden geçmesi gerekir. Bazı ürünler için özel testler de talep edilebilir. Bu sayede üretilen her bir metal hortum amacına hizmet edebilecektir.

Paslanmaz Hortum Özellikleri

Sahip olduğu teknik özellikler nedeniyle paslanmaz hortum diğer hortum türlerinden ayrılır. Eğer hortum üretim evresinde yalnızca esnek hortum üretim aşamasından geçirilip müşteriye teslim ediliyorsa bu sadece hortum statüsünde değerlendirilir. Bu nedenle kullanıcıların hortum alırken sertifikalara dikkat etmeleri gerekir.

Paslanmaz metal hortum paralel oluklu, yassı oluklu ve kalın duvarlı gibi türlere sahiptir. Paslanmaz çelik olmasıyla bilinen bu ürünler örgü kaplamadır. Minimum -200 derece sıcaklığa kadar dayanabilen hortumların kullanımının teknik özelliklerine uygun olması gerekir. Genellikle bu tarz ürünler için ikinci el yerine sıfır olanlar tercih edilir. Online mağazada hem uygun fiyatlı hem de kullanışlı ürün bulmak mümkündür.

Paslanmaz Metal Hortum

Yüksek fiziksel gerilme ve hafiflik gibi özellikler sunan metal paslanmaz hortum korozyon önleyicidir. Aşınmaya, ateşe, neme ve panetran sıvıya karşı dayanıklı olan bu hortumlar sabit ya da kesintili hareketlerin dengelenmesini sağlar. Kompresör, pompa, motor ve benzeri makinelerin seslerinin ve titreşimlerinin absorbe edilmesinde etkilidir. Büzülen boruları ya da ısıl genleşme hallerini önler. Özellikle rijit yani katı halde bulunan boruların zorlandığı yerlerde esnek ve metal borular son derece etkilidir. Montaj kısmının kolay olması kullanım yönünden avantaj sunar. En çok kullanıldığı alanlara bakıldığında bunlar arasında güç tesisleri, rafineriler, nükleer santraller, çelik tesisleri, ilaç endüstrisi, savunma endüstrisi yer alır.