Sanayi Sektörünün Özel İlan Sitesi
390 adet ürün bulundu

Pres Nedir?

Pres makineleri sanayi alanında çok önemli işlemler için kullanılan ve aynı zamanda güçlü malzemelerin şekil almasını sağlayan makinelerdir. Özellikle dayanıklı metallerin, sert plastikleri veya bu tarz makinelerin şekillendirme işlemleri için farklı pres makineleri kullanılır. Çok farklı güçler de baskı yapabilen bu makineler gün içinde kullandığımız birçok farklı malzemenin üretiminde kullanılırlar. İnsan gücü ile yapılması olanaksız olan işlemlerin yapılmasını sağlamaları sebebi ile icat edildikleri ilk günden bu yana sanayi alanında bir devrime neden olmuşlardır. Pres makineleri 300 tondan fazla basınç uygulayabilirler. Bu değerler üzerinde işlem yapılacak olan malzemelere ve aynı zamanda oluşması istenen şekillere göre belirlenir.

Pres kullanılan alanlarda yüksek oranda güç ihtiyacı olur. Aynı zamanda uygulanan güce ve şiddete göre kimi zaman ilgili ortamda ciddi sarsıntılar oluşabilir. Bu sebeple bazı pres makinelerinin mutlaka yere sabitlenmeleri gerekir. Çok farklı tasarımları ve aynı zamanda farklı çalışma mantıkları olan pres makineleri bulunabilir. Bu makinelerin her biri farklı malzemeler için kullanılabilirler. Hatta ev tipi portatif pres makineleri de olabilir. Bu makineler masa üzerine kurularak küçük çaplı pres işlemleri yapılabilir. Şekil alması zor ve insan gücü ile olması imkânsız işlemler güçlü pres makineleri ile çok kolay hale gelirler. Bu sebeple özellikle metal ile üretim yapılan alanlar için pres makinesi kullanmak kesinlikle bir zorunluluktur.

Pres Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Pres işlemleri için kullanılan birçok farklı pres makinesi bulunabilir. Bu makinelerin her biri sahip oldukları farklı çalışma mekanizmaları ile insanların işlerinin kolaylaşmasını sağlayabilirler. Uyguladıkları farklı güçler ile malzemelerin şekillendirilmeleri ve preslenmelerini sağlayan bu makineler genel olarak şu isimler ile anılırlar;

  • El Pres Makineleri
  • Abkant Presleri
  • Eksantrik Presler
  • Friksiyon Presler
  • Hidrolik Presler
  • Hurda Presleri
  • Sıvama Presleri
  • Vakum Pres

Bu makineler sanayi alanında farklı işletmelerde ve aynı zamanda farklı amaçlar için kullanılırlar. Bazıları çok büyük çaplarda işler için kullanılabilirken bazıları is çok daha küçük çaptaki işlerde kullanılırlar.

Örneğin hayatımızın vazgeçilmez unsurları olan otomobillerin üretimleri için çok büyük çaplı pres makinesi çeşitleri kullanılır. Kalın metal plakalar araçların kaportalarının şeklini alacak şekilde preslenirler. Bu sayede ilk şekillerini alırlar. Buna beyaz eşya ve diğer metal eşyalar da dahildir. Araç hurdalıklarında araçların küçük ebatlara getirilmeleri ve küçültülmeleri için kullanılan presler akıllara gelen ilk seçeneklerden biridir. Çok büyük güç üreten bu presler ile araçlar çok ufak bir metal yığını haline getirilirler. Bunun yanında çöp toplama malzemeleri ve aynı zamanda geri dönüşüm merkezlerinde de bu tarz presler kullanılır. Pres makineleri veya pres makinesi çeşitleri hakkında çok daha detaylı bilgiler almak için her zaman sanayiden.com adresinden yardım alabilirsiniz.

Pres Makinesi Özellikleri

İş dünyasında farklı sektörler vardır. Bu sektörlerin de işlerini devam ettirebilmeleri için çeşitli makinelere ve teçhizatlara ihtiyaç bulunur. Bu makineler içerisinde pres makinesi çeşitleri de son derece önemli makinelerdir. Farklı modellerde üretilen pres makineleri çok yüksek standartlarda ürünlerdir. Farklı tonlarda ürünleri pres haline getirebilen bu ürünlerin ana gövdesi son derece sağlamdır. Ömür boyu garantisi olan bu ürünler yüksek standartları ile sanayi sektörlerinin vazgeçilmezleridir.

Pres makinesi tasarımları dayanıklılıkları ile öne çıkan ürünlerdir. Tamiri ve bakımı konusunda alanında uzman kişilerden kolaylıkla yardım alabildiğiniz bu makineler sayesinde çok yüksek kapasiteli işlemler yapabilirsiniz. Verimliliği yüksek olan bu makineler kullanıcı gereksinimlerine uygun olarak tasarlanırlar.

 

Pres Makinesi Fiyatları

Pres makinesi fiyatları da farklılıklar gösterirler. Farklı tonlarda atıkları pres haline getirecek şekilde tasarlanan bu ürünler standartları ile büyük ilgi çeker. İstenilen zaman süresince basıncı sabit tutan modeller kullanıcıya kolay bir kullanım sunar. Fiyatları bakımından en ulaşılabilir sanayi ürünleri arasınadır. Dilerseniz firmanın kurumsal web sayfasından ürünleri inceleyebilirsiniz.