Sanayi Sektörünün Özel İlan Sitesi
689 adet ürün bulundu

Takım Tezgahı Nedir?

Takım tezgahları, metal, plastik veya diğer malzemeleri keserek ve şekillendirerek ürün üretmek için kullanılan aletlerdir. Takım tezgahları ilk olarak yüzyıllar önce geliştirildi ve bugün hala tüm dünyada kullanılıyor.

Farklı takım tezgahlarının farklı amaçları vardır. Örneğin, metal, plastik veya diğer malzemelerden parçalar oluşturmak için bir işleme aleti kullanılabilir. Ek olarak, çeşitli şekil ve boyutlardaki nesneleri keserek imalat maliyetlerini azaltmak için talaşlı imalat takımları da kullanılabilir.

Farklı Takım Tezgahı Türleri Nelerdir?

Birkaç makine aleti türü vardır: manuel makineler, otomatik makineler, güç makineleri ve robotik makineler. Kullandığınız takım tezgahının türü büyük ölçüde onunla gerçekleştirmek istediğiniz özel göreve bağlı olacaktır. Örneğin, nesneleri manuel olarak kesmek için bir manuel işleme aleti kullanılabilirken, otomatik bir işleme aleti otomatik olarak hassas kesimler yapmak üzere programlanabilir. Ek olarak, elektrikli makineler manuel makinelerden daha karmaşık görevler için kullanılabilir ve çalışması için elektrik gerektirebilir. Son olarak, robotik makineler özellikle imalat için yapılmıştır ve kaynak yapma veya ürün imal etme gibi herhangi bir insan etkileşimi gerektirmeyebilir.

talaşlı imalat makineleri 

2.el talaşlı imalat makineleri

talaşlı imalat