SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ
  • Kategoriler Üst kategoriye dön
  • Ülke
  • İl
  • Fiyat
    -
  • Video İçerenler
  • Ürün Durumu
  • İlan Durumu
8 adet ürün bulundu

Ahşap Torna Makinesi Modelleri

Ahşabı işlemede ve şekillendirmede sıkça kullanılan torna makinesi çeşitlerinden biri olan ahşap torna makinesinin, pratik, güvenli ve hızlı sonuçlar vermesi pek çok yerde karşımıza çıkmasını sağlar. Ahşaba istenen şeklin verilmesiyle birlikte üretim süreci hızlanmakta, ahşap imalatıyla ilgili pek çok yerde bu makineler işleri bir hayli kolaylaştırmaktadır.

Ahşap Torna Makinesinin Kullanımı

Herhangi bir ahşap parçasının hızlıca döndürülmesiyle ve kesici bir aletten faydalanılarak şekillendirilmesiyle hizmet sunan ahşap torna makineleri, genellikle ahşap parçasından eşit boyutlarda ve düzgün parçalar oluşturmak için kullanılır. Makinenin özelliklerine bağlı olarak hızlı dönüşler yani pratik kesme işlemleri sağlanabilmekte, tek seferde ahşabı büyük ölçüde işlemek mümkün olabilmekte, bu tezgahlarla birlikte kullanılabilen pek çok aletin bulunması da özgün işlemler yapmayı kolaylaştırmaktadır.

Ürünlerin kullanımı için panele ahşap parçasının yerleştirilmesi ve tutacak kısmına seçilen kesme aparatının takılması gerekmektedir. Ahşap torna makinesinin çalışmaya başlamasıyla birlikte parça da hızla dönmeye başlamakta, tezgahının taşıyıcısı tutucu kısmı hareket ettirmekte ve takım dönen nesnenin altına kaydırılmaktadır. Takım hareket halindeyken dönen nesnelerden eşit parçalar elde edilmiş olur.

Torna makinesi çeşitleri arasından doğru tercihi yapmış olmanızla birlikte üretim amacınıza özgü sonuçlar almanız mümkündür. Daha incelikli ve özenli parçalar ortaya koymak için takım tutucularda farklı aparatlar tercih edilebilir ve böylece daha düz, pürüzsüz yüzeyler çıkarılabilir.  Ayrıca yüzey üzerinde delikler oluşturmak için delme aletlerinden faydalanılabilir ve torna makinesi çeşitlerinin tamamında ahşabı şekillendirmeye yarayan farklı şekillerde yardımcılar bulunduğundan doğru setin tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

Avantajları ve ahşabı işleme konusunda kazandırdıkları nedeniyle oldukça eski zamanlardan bu yana kullanılan torna makinesi çeşitleri, mobilyacılık başta olmak üzere pek çok farklı sektörde kendine vazgeçilmez bir yer edinmiştir. Normal koşullarda elde işlenmesi bir hayli zor ve zahmetli olan ahşap, farklı eklentilere sahip makinelerle işlendiğinde hem süreç daha pratik ve güvenli olmakta hem de istenen görünümü elde etmek mümkün olmaktadır.

İhtiyacınız olan tüm ahşap tornalarında ve başlık seçeneklerinde adres Sanayiden.com’un avantajlı ve güvenilir dünyası olmakta, böylesi yaygın bir makineyi en doğru yerden almak için geniş seçenek aralığıyla yanınızda olan ekibimiz, ilanlarında son derece uygun fiyatlarla sizlere yardımcı olmaktadır.