SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ

EN KALİTELİ SU SOĞUTMA KULELERİ

EN KALİTELİ SU SOĞUTMA KULELERİ, Isıtma & Soğutma Sistemleri
EN KALİTELİ SU SOĞUTMA KULELERİ, Isıtma & Soğutma Sistemleri

CTP Mühendislik Su Soğutma Kuleleri müşterilerini, yatırımlara ilişkin hak ve sorumlulukları, yatırımların riskleri, getirileri ve işletmesi konularında eğitmek, müşterilerimize en üst kalitede hizmet vermek, şirket içi tüm çalışanlarımız arasında profesyonelliği ve uzmanlığı teşvik etmek suretiyle müşteri sorunlarının çözümünün ve çözümün etkinliğinin artmasını sağlamak, müşterilerimize yapacağımız bu katkılarla ülkemizin gelişimine katkıda bulunmak. CTP Mühendislik kalite yönetimine verdiği önemle müşterilerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamayı, insan ve çevre sağlığını güvence altına almayı ve tüm faaliyetlerini sürekli geliştirmeyi şirket politikası olarak benimsemiştir. Bu prensip ışığında şirket vizyonumuz, şu üç ana temele dayanmaktadır; CTP Mühendislik , için müşteri her şeyden önce gelir. Müşterilerimize en üst kalitede hizmet sunmak esastır. CTP Mühendislik  ancak müşterilerinin güvenini ve memnuniyetini sağlayarak başarılı olacaktır.

 

Soğutma Kuleleri

Soğutma kuleleri, endüstriyel tesislerde ve yaşam alanlarında soğutma suyu sağlamak için tasarlanmış yapılardır. Su soğutma kulelerinde sistemden gelen sıcak su dolgu üzerine püskürtülerek ısının atmosfere verilmesini sağlanır. Böylece ısı ortamdan uzaklaştırılarak proses suyu yaş termometre sıcaklığına düşürülür.

Su Soğutma Kulesi Türleri

Su soğutma kuleleri çalışma prensiplerine göre karşı akışlı ve çapraz akışlı kuleler olmak üzere ikiye ayrılır. Karşı akışlı su soğutma kulelerinde su yukarıdan aşağı süzülürken hava aşağıdan yukarı hareket eder. Çapraz akışlı su soğutma kulelerinde su yukarıdan aşağı inerken hava akımı yataydır. Son yıllarda karşı akışlı kuleler daha sık tercih edilmektedir.

Soğutma Kuleleri Nasıl Çalışır?

Karşı akışlı su soğutma kulelerinde, işletmeden gelen sıcak su, özel olarak imal edilmiş su dağıtım sistemi ve fıskiyeler yardımı ile kulenin tüm kesitine yukarıdan aşağı doğru homojen olarak püskürtülür. Püskürtülen su kütleleri, kule dolguları arasından süzülerek parçalanır. Dış ortamın nemine sahip hava, motor fan grubu yardımı ile dolgular üzerinden aşağıdan yukarıya doğru emilir. Dolgu soğutma yüzeyinde hava ile buluşan su, havaya ısı vererek soğur ve az bir kısmı buharlaşır. Soğuyan su kulenin soğuk su havuzunda toplanarak tekrar işletmeye gönderilir. Suyun buharlaşması sonucu nemi artan hava (doyma oranına yakın), kulenin en üstünde bulunan fan bacasından atmosfere atılır.

Soğutma Kulesi Kullanım Alanları

Su soğutma kuleleri genellikle aşağıda belirtilen sektörlerde kullanılır: Demir & Çelik Sanayi Petro Kimya Tesisleri Enerji Sektörü Tekstil Sektörü Gıda ve İçecek Sanayi Otomotiv Sanayi Cam Sanayi Madencilik & Kimya Sanayi Plastik & Ambalaj Sanayi İş ve Alışveriş Merkezleri Oteller ve Sosyal Tesisler Klima Santralleri

Uyarı: İlan sahibinin mal ve hizmetini ilgililere sunduğu fiili alanı (işyeri, dükkan vb.) ziyaret etmeden ve satın almak istediğiniz mal ve hizmeti teslim almadan önce herhangi bir ödeme (kapora, avans vb.) yapmamanız önerilir.