SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ

Rulman Nasıl Sökülür ? 1.01.0001

Rulman Nasıl  Sökülür ?

Kapasite veya Kalite Kaybı Olmadan Rulman Nasıl Onarılır ve Sökülür

Rulmanı Modüler ve/veya rulman kiti ise, genellikle tamiri ve sökülmesi modüler olmayana veya rulman kitine göre daha kolaydır. Aşağıda, KAPASİTE VEYA KALİTE KAYBI OLMAYACAK bir Rulmanı nasıl onaracağınızı ve Sökeceğinizi öğreneceksiniz.

Kapasite veya Kalite Kaybı Olmadan Bir Rulmanın Tamir Edilmesi ve Sökülmesi.

Rulman, bir motor veya makinedeki dişlilerin hareketine yardımcı olan metal veya plastik bir disktir. Bir rulman hasar gördüğünde kapasitesini ve/veya kalitesini kaybedebilir. Bir Rulmanı Kapasite ve Kalite Kaybı olmadan tamir etmek veya sökmek için öncelikle rulmanın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamak gerekir. Ek olarak, bir Rulmanın nasıl onarılacağını ve çıkarılacağını bilmek gerekir. Son olarak, bir Rulmanı tamir etme ve çıkarma ile ilgili adımları anlamak, görevi yerine getirirken olası herhangi bir hasarı önlemeye yardımcı olacaktır.

Rulman Nasıl Onarılır.

Bir Rulmanı onarmak için, önce soruna neden olan sorunu tanımlamanız gerekir. Sorun tanımlandıktan sonra, gerektiğinde yatakları değiştirerek veya onararak sorunu gidermeye devam edilmelidir. Genel olarak konuşursak, bu işlem, eski yatakların makineden çıkarılmasını ve vidalar ve diğer Allen anahtarları kullanılarak yenilerinin yerine takılmasını içerir. Yatak düzeneğinin bir kısmını kırabileceğinden (yani ona zarar verebileceğinden), onarımlar yapılırken vidaları aşırı sıkmadığınızdan emin olun.

Rulmanın Sökülmesi:

Bir Motor veya Makineden tüm parçalar çıkarıldıktan sonra, kırık yatakları ve bileşenleri bulmak ve değiştirmek için parçalarına ayırmak gerekir! Bu süreç, hangi parçanın değiştirilmesi gerektiğini belirleyerek başlar (güçlü görünen model numarası vb.), ardından uygun araçlar ve teknikler kullanarak o parçayı çıkarır! Unutmayın: Bu basit adımları doğru bir şekilde uygulamazsanız, Makinenizin yanı sıra Rulmanlarınıza da zarar verebilirsiniz!

Bir Rulman Nasıl Onarılır ve Sökülür.

Bir rulmanı onarmanın ilk adımı sorunu tanımlamaktır. Bu, rulman literatürünü kontrol ederek veya rulmanları kendiniz inceleyerek yapılabilir. Rulman düzgün çalışmıyorsa, değiştirmeniz gerekecektir.

Rulman düzgün çalışmıyorsa, çıkarmanız ve sorun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Hasarlı parçaları çıkarın ve Rulmanın yüzeyini hafif bir deterjan ve su kullanarak temizleyin. Yeniden monte etmeden önce alanı kurutduğunuzdan emin olun.

Rulmana herhangi bir hasar verilmişse, aşağıdaki gibi değiştirmeniz gerekecektir:

1) Yetkili bir servis merkezi bulun ve yatağı değiştirmek için yardım alın.

2) Talimatlarını dikkatlice takip edin ve hasarlı olan tüm parçaları değiştirin.

3) Tüm yeni rulmanların takılmadan önce kalite açısından kontrol edildiğinden emin olun.

Bir Rulman Nasıl Onarılır ve Sökülür.

Bir yatağı onarmak için eski yatağı çıkarmanız ve yenisiyle değiştirmeniz gerekecektir. Bunu yapmak için önce eski yatağı çıkarmanız ve güvenli bir yere koymanız gerekir. Ardından, yeni yatak üzerindeki sızdırmazlık maddesini ısıtmak için bir saç kurutma makinesi veya kaynak makinesi kullanın ve ardından eski Rulman tarafından oluşturulan deliğe geri yerleştirin.

Rulmanın Sökülmesi.

Rulmanlarınızı tamir ettikten ve söktükten sonra, hizmete sokmadan önce test ettiğinizden emin olun. rulmanlarınızı farklı yönlerde çalıştırarak ve düzgün çalışıp çalışmadıklarını kontrol ederek test edin. Rulmanlarınızla ilgili herhangi bir sorun bulursanız, devam edip bunları Amazon veya Google gibi sertifikalı satıcılardan kaliteli rulmanlarla değiştirebilirsiniz.

sonuç

Bu kılavuzu okuduktan sonra kalite ve kapasite kaybı yaşamadan bir rulmanı tamir edip sökebileceksiniz. Bu basit adımları izleyerek, rulmanları makinelere veya aletlere kolayca sabitleyebilir veya çıkarabilirsiniz.