SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ

SANAL GERÇEKLİK ORTAMINDA İŞBAŞI EĞİTİMİ

SANAL GERÇEKLİK ORTAMINDA İŞBAŞI EĞİTİMİ, Eğitim Hizmetleri
SANAL GERÇEKLİK ORTAMINDA İŞBAŞI EĞİTİMİ, Eğitim Hizmetleri

Sanal gerçeklik (VR), gerçek hayattan esinlenilen kurgusal olayların 360 derecede deneyimlenebildiği simüle ortamlar oluşturmak için kullanılan bir teknolojidir. Bu teknolojiyi deneyimleyebilmek için, alışılagelmiş birçok teknolojik ürünün dışında, geliştirilmiş teknolojiyle aynı adla anılan Sanal Gerçeklik Gözlükleri kullanılır.

Gelişen bu teknoloji, eğlence sektörünün yanı sıra eğitim ve öğretim alanında da kullanılmaya başlamıştır. Sanal gerçeklik teknolojisi verilecek işbaşı eğitimini daha kapsamlı, daha az maliyetli ve daha ilgi çekici hale getirmeye olanak sunar. Bu sayede eğitim kurumları ve endüstrileri, sanal gerçeklik teknolojisini işbaşı eğitim sistemlerine entegre etmek için hızla hareket etmeye başlamıştır.  Sanal öğrenme olarak da adlandırabileceğimiz bu teknoloji, güvenli ve kontrollü bir işbaşı eğitim ortamı oluşturur.

Yüz yüze eğitim sırasında karşılaşılabilecek tehlikeli durumları ve kazaları sıfıra indirir. Zorlu eğitim gerektirecek iş alanlarında, öğrenciyi tehlikeye atmadan ve kullanılan araçlardan zayiat vermeden eğitim tamamlanabilir. Aynı zamanda öğrenci, öğrendiklerini birden fazla kez deneyimleyebilir. Bu sayede sanal gerçeklik ortamında işbaşı eğitimi, çeşitli alanlarda başarılı eğitim sonuçlarına ulaşmıştır.

Uyarı: İlan sahibinin mal ve hizmetini ilgililere sunduğu fiili alanı (işyeri, dükkan vb.) ziyaret etmeden ve satın almak istediğiniz mal ve hizmeti teslim almadan önce herhangi bir ödeme (kapora, avans vb.) yapmamanız önerilir.