SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ

TÜYAP VE MESSE DÜSSELDORF GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

TÜYAP VE MESSE DÜSSELDORF GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR, Fuar Hizmetleri - Online Sanal Fuar
TÜYAP VE MESSE DÜSSELDORF GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR, Fuar Hizmetleri - Online Sanal Fuar

Basın Bülteni                                                                                                                     20 Şubat 2023  

                        Tüyap ve Messe Düsseldorf güçlerini birleştiriyor  

     Tüyap tarafından düzenlenen Türkiye’nin boru, çelik ve kablo alanında öncü fuarları TUBE & STEEL ve WireTech ile Messe Düsseldorf tarafından düzenlenen boru, tel ve kablo endüstrisinin dünya devi Tube & Wire fuarı 24-27 Mayıs 2023’te İstanbul’da buluşuyor.  

 

Türkiye fuarcılık sektörü lideri Tüyap, dünyanın lider fuar organizasyon şirketi Messe Düsseldorf ile güçlü bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında, Messe Düsseldorf’un Tube & Wire fuarı bu yıl Tüyap’ın TUBE & STEEL ve WireTech Fuarları ev sahipliğinde 24-27 Mayıs 2023’te İstanbul’a taşınıyor. Sonraki yıllarda fuar, iki yılda bir Tube & Wire Avrasya adıyla bağımsız olarak devam edecek.  

Tüyap, Messe Düsseldorf’un uluslararası satış ve pazarlama ağını kullanarak İstanbul TUBE & STEEL ve WireTech fuarlarının çok uluslu çehresini zenginleştirirken, Messe Düsseldorf Tüyap fuarları aracılığıyla boru ve kablo sektörünün büyüme katalizörü olarak öne çıkan Avrasya coğrafyasına ulaşmayı hedefliyor.  

Avrasya coğrafyası sektör için büyük bir potansiyel  

Geçtiğimiz yıl Tube and Wire Düsseldorf’ta, Türkiye en çok katılım gösteren ülkeler sıralamasında İtalya'nın ardından ikinci sırayı aldı. Messe Düsseldorf, Türkiye’nin sektörde güçlenen konumunu da göz önüne alarak fuarı İstanbul’a taşıyan ve Avrasya’ya erişimi sağlayan iş birliğine yeşil ışık yaktı.  

Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “Tüyap olarak 40 yılı aşkın fuar tecrübemizi, Messe Düsseldorf’un uluslararası satış pazarlama ağıyla birleştiren bu  iş birliği ile boru, çelik ve kablo sektörlerindeki potansiyelden, en etkin değeri sağlamayı amaçladık. Dünyanın önde gelen Tube & Wire fuarını İstanbul’a taşıyarak, bu yıl ikincisi gerçekleşen sektörel ihtisas fuarlarımız TUBE & STEEL ve WireTech Fuarlarının portföyünü ve içeriğini zenginleştiriyoruz. Bu stratejik iş birliğinin, birçok yeni iş fırsatları doğuracağına hem ziyaretçilerimizin hem katılımcılarımızın fuardan mutlu ayrılacağına inanıyorum,”  

2023 fuarıyla başlayan iş birliği uzun soluklu olarak devam edecek. Bu yıl TUBE & STEEL ve WireTech’in bir parçası olarak 24-27 Mayıs 2023’te gerçekleşecek olan Tube Eurasia ve Wire Eurasia, 2025 yılından itibaren  iki yılda bir ve bağımsız olarak düzenlenecek.  

TUBE & STEEL ve WireTech bu yıl kapılarını daha güçlü açacak

Boru, profil, tel çelik konusunda ülkemizin tek ihtisas fuarı TUBE & STEEL (Boru & Çelik) ile tel, kablo, çivi üretimi ve teknolojileri ihtisas fuarı WireTech, bu iş birliği sayesinde bu yıl daha güçlü olarak kapılarını açacak.

  TUBE & STEEL İstanbul 2. Boru, Profil, Tel Çelik, Üretimi ve Teknolojisi İhtisas Fuarının destekçileri arasında Çelik Boru İmalatçıları Derneği (ÇEBİD) ve Çelik Dış Ticaret Derneği iş birlikleri, Çelik İhracatçılar Birliği (ÇİB), Steel Orbis, Soğuk Haddeleme, Galvanizli ve Boyalı Sac Üreticileri Derneği (SOGAD), Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) ve Yassı Çelik İhracat ve Sanayicileri Derneği (YİSAD) ve KOSGEB gibi güçlü kurumlar da bulunuyor. Fuarda çelik-boru-profil-tel, yassı çelik, yapısal çelik, çelik servis merkezleri, çelik işleme teknolojisi, boru-profil-tel işleme teknolojisi, boru-profil kaplama, boru-profil ve ek parçalar, boru hatları, boru-profil-tel-çelik üretim makinaları, boru-profil-tel test ve kontrol teknolojisi, bağlantı elemanları, pompa-vana, yan sanayiler sergilenecek.

  İş birliğinin getirdiği sinerji ile yüzlerce firma ve firma temsilciliğinin katılımı beklenen fuar, sektördeki tüm gelişmelerin ve yeniliklerin Türkiye ve Avrasya coğrafyasındaki en büyük adresi olacak. Dünyanın lider üreticilerini karar alma konusunda yetkili alıcılar ile buluşturarak sektöre güç katacak olan fuarların, dünyanın dört bir yanından binlerce ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.  

Detaylı bilgi için: https://tubeandsteelistanbulfair.com/

Uyarı: İlan sahibinin mal ve hizmetini ilgililere sunduğu fiili alanı (işyeri, dükkan vb.) ziyaret etmeden ve satın almak istediğiniz mal ve hizmeti teslim almadan önce herhangi bir ödeme (kapora, avans vb.) yapmamanız önerilir.